Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej
Jednostka kultury Samorządu Województwa Śląskiego
Wystawa ma charakter rodowego, artystycznego i historycznego pamiętnika rodziny Walczaków. Byli to nasi przodkowie, mieszkańcy wysoko położonego osiedla w Szczyrku, zwanego Podmagurą.
Stara Fabryka – oddział Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej
pl. Żwirki i Wigury 8
43-300 Bielsko-Biała
Wystawa sztuki Magdaleny Stelmaszyńskiej zaaranżowana w przestrzeni ekspozycji stałej Starej Fabryki.…
Indywidualna wystawa Agaty Agatowskiej, przygotowana w ramach Nagrody Dyrektora Muzeum Historycznego przyznanej podczas 5. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2022. Na ekspozycję składają się trzy, uzupełniające się wzajemnie, cykle prac: Fashion (Moda), Machines (Maszyny), Exo-Material (Poza-Materialny), których motywem przewodnim jest podjęty przez autorkę dyskurs z materią i fizycznością rzeźby. Prezentowane prace pochodzą z lat 2014–2022.
Textile Art of Today, to cykliczna, międzynarodowa wystawa w formie konkursu, prezentowana w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Celem projektu jest ukazanie współczesnej tkaniny artystycznej jako dziedziny twórczej o dużym potencjale rozwiązań technologicznych. W selekcji prac szczególną rolę odgrywa innowacyjność rozwiązań formalnych, eksperymentowanie, przekraczanie granic znanych i tradycyjnych metod tkackich i tekstylnych.
Wystawa prezentująca ponad 40-letni dorobek twórczy artystki.
Zobaczymy kilka tysięcy wyjątkowych, oryginalnych fotografii, autorstwa wybitnych artystów z Europy, Ameryki i Azji.
Festiwalowi nie przyświeca żaden temat wiodący, a zatem obejrzymy dokument, pejzaż, portret, reportaż i eksperyment.
Wszystkie…
Wystawa malarstwa Iwy Kruczkowskiej-Król, na której można obejrzeć obrazy inspirowane kamiennymi ogrodami japońskimi. Na ekspozycji zaprezentowano ponad 80 prac powstałych w latach 2007–2021; jest to największa wystawa artystki związana z tym tematem.
Waste. Taste of Time to wspólny projekt Katarzyny Handzlik-Bąk oraz Seniha Çavuşoğlu (Cypr), który jest realizowany od 2019 roku.
Przez pryzmat industrii to tytuł projektu artystycznego, którego głównym założeniem było wykonanie cyklu artystycznych, czarno-białych fotografii, ukazujących we fragmentaryczny i geometryczny sposób obiekty industrialne, postindustrialne, obiekty związane z górnictwem, hutnictwem,…
Stara Fabryka
pl. Żwirki i Wigury 8
43-300 Bielsko-Biała
Wystawa fotografii i malarstwa w oprawie tekstowej: Kariny Czernek, Doroty Koperskiej, Jagody Krzywickiej
Projekt PIĘ(K/T)NO kiełkował ponad rok z…
Stara Fabryka
pl. Żwirki i Wigury 8
43-300 Bielsko-Biała
Textile Art of Today, organizowane przez Stowarzyszenie Triennale Tkaniny Bez Granic (SK) to międzynarodowy projekt, którego efektem jest wystawa…
Stara Fabryka
pl. Żwirki i Wigury 8
43-300 Bielsko-Biała
Międzynarodowe Triennale Tkaniny Artystycznej, organizowane przez Stowarzyszenie Triennale Tkaniny Bez Granic (SK) to projekt, którego efektem jest wystawa prezentowana…
Stara Fabryka
pl. Żwirki i Wigury 8
43-300 Bielsko-Biała
Ideą biennale światowej fotografii jest pokazanie wielości dróg twórczych, jakimi może przejść artysta, wybierając fotografię jako środek wypowiedzi. Formuła…
Wystawa o charakterze monograficznym, na której zostaną zaprezentowane autorskie projekty i prototypy najróżniejszych form sztuki użytkowej.
Wernisaż: 28 czerwca 2019, godz. 19.30
Waldemar Lesiak ur. 1945 r. w…
Wystawa będzie pierwszą pełną prezentacją najnowszego cyklu Polskie miasteczka II/ Polish Village series II (2017–2019).
Stara Fabryka
pl. Żwirki i Wigury 8
Bielsko-Biała
Ekspozycja jest formą nagrody przyznanej przez Dyrektora Muzeum Historycznego podczas 4. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2018 dla bielskiego artysty za…
STARA FABRYKA
pl. Żwirki i Wigury 8, 43-300 Bielsko-Biała
Wystawa poświęcona twórczości malarskiej artystki oraz osobom, które łączy sztuka i dwa miejsca na ziemskim globie: Bielsko i Kalifornia.
Stara Fabryka, pl. Żwirki i Wigury 8, 43-300 Bielsko-Biała
Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych
Organizator Galeria Bielska BWA
wystawa czynna od 29 czerwca do 26 sierpnia 2018
Józef Bożek nazywany śląskim Stephensonem, to pochodzący ze Śląska Cieszyńskiego wynalazca i konstruktor. Oprócz powozu oraz łodzi na parę stworzył automatyczny warsztat tkacki czy postrzygarkę, o których to maszynach m.…
Finisaż wystawy Joanny Zemanek Sprawy/Matters
Iwona Purzycka Dyrektor Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, Iwona Koźbiał-Grzegorzek Kurator wystawy zapraszaja na finisaż wystawy Joanny Zemanek.Sprawy/Matters
1 Lutego 2018 o godzinie 18:00 w Starej Fabryce
Stara Fabryka, pl. Żwirki i Wigury 8
Sprawy/Matters to wystawa indywidualna Joanny Zemanek, na której artystka zaprezentuje swoje ważniejsze realizacje i projekty. Większość prac autorka wykonuje w technikach…
Bielsko-Biała, 13 – 26 października 2017
Pokazujemy różnorodność świata fotografii – tematyczną i estetyczną.
Zaproszeni artyści to obywatele świata, wybitni twórcy o światowej renomie.
Łączy nas fotografia oraz życzliwość do świata i ludzi.
Wystawy festiwalowe w Starej Fabryce, pl. Żwirki i Wigury 8, Bielsko-Biała
Wystawa fotografii bielskiej artystki Magdaleny Ostrowickiej pod nazwą DLA ŻYCIA (For Life) prezentuje z jednej strony pracę lekarzy w szpitalach Bielska-Białej, z drugiej – kontakty wielu bielszczan ze służbą zdrowia,…
Stara Fabryka
Redukcja szumu
Wystawa fotografii Jerzego Rupika
Ścieżki postępu. Od liczydła do smartfonu
Wystawa ze zbiorów własnych Muzeum
Zapraszamy na interkatywny pokaz tańców Indian Ameryki Północnej, które od wieków odgrywały bardzo istotną rolę w życiu codziennym rdzennych Amerykanów. Były zarówno modlitwą, zabawą, jak również pretekstem do spotkań czy…
Ekspozycja dokumentująca spektakularne odkrycia krakowskich archeologów na antycznej agorze w Pafos na Cyprze oraz w kręgu cywilizacji Indian Pueblo w Kolorado w USA.
JERZY RUPIK (1975, Tarnowskie Góry), student Studiów Doktoranckich w ASP w Katowicach, w latach 2001–2006 studiował w ASP w Katowicach, gdzie w 2004 obronił z wyróżnieniem dyplom licencjacki...
Stara Fabryka, 43-300 Bielsko-Biała, pl. Żwirki i Wigury 8
Marzenia. 33 portrety / Dreamy Portraits – 33 Dreams to wystawa fotograficzna, składająca się z trzydziestu trzech czarno-białych portretów osób niepełnosprawnych.…
Międzynarodowe Triennale Tkaniny Artystycznej organizowane przez Stowarzyszenie Triennale Tkaniny Bez Granic ze Słowacji. Wystawa prezentująca dokonania z dziedziny współczesnej tkaniny unikatowej jest eksponowana w państwach Grupy Wyszechradzkiej (V4). Zamiarem organizatorów jest pokazanie najnowszych trendów w dziedzinie światowej, współczesnej tkaniny artystycznej. W zakwalifikowanych pracach twórcy używają nowych materiałów, tworzą artefakty wykraczające poza tradycyjne pojmowanie tej dziedziny sztuki. Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej jest partnerem wydarzenia.
Wystawa malarstwa wielkoformatowego, znanego i cenionego w świecie artysty Leszka Żegalskiego, tworzącego pod pseudonimem Maestro Żegalski.
Wystawa indywidualna pt. Figura Łukasza Karkoszki jest nagrodą Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, przyznaną podczas 3.Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2014.
Galeria w Fabryce
W piątek 22 maja 2015 r. w Starej Fabryce odbył się wernisaż wystawy: „Te, co skaczą i fruwają…” Przedstawienia zwierząt w sztuce ze zbiorów Muzeum…
Archeologiczną autostradą z Krakowa do Bielska-Białej
Ekspozycja stała, I p.
Finisaż: 5 grudnia 2014 r., godz.18:00
Elwira Sztetner – Tkanina
Elwira Sztetner uczestniczyła w 3. Międzynarodowym Triennale Tkaniny Bez Granic 2012-2013,…
Tytuł: Ziemia jest płaska.
Artysta urodzony w 1983 roku jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. Studiował na…
Od 7 do 29 września 2013 roku, w Galerii w Fabryce można oglądać wystawę zatytułowaną 4. Prezentuje ona ceramikę artystyczną czterech twórców: Moniki Dąbrowskiej-Picewicz, Jolanty Hermy-Pasińskiej, Remigiusza Gryta oraz…
KONKURS
Niestety wielkimi krokami zbliża się koniec wystawy 3. Triennale tkaniny Bez granic. Dlatego też, aby jeszcze przez te kilka dni zachęcić Państwa do…
Rocznica urodzin znanej i cenionej bielskiej rzeźbiarki Lidii Sztwiertni, stała się pretekstem do wystawy pt: Dialog artystyczny czyli Lidia Sztwiertna zaprasza. Gościem autorki będzie prof. Przemysław Lasak,…
Wystawa obrazów wielkoformatowych Kilka procent – Piotr Naliwajko
Wystawa dostępna od 01.02.2013 r. do 03.03.2013 r. w Galerii MT w Muzeum Techniki i Włókiennictwa – oddział Muzeum w…
Wystawa fotografii Nisza świateł – Roman Hryciów, Zbigniew Podsiadło, Piotr Borowicz, Tomasz Rak, Piotr Targosz.
Wstęp według cennika Muzeum Techniki i Włókiennictwa.
Ernest Zawada ur. 07.09.1971 roku w Cieszynie. Absolwent PLSP w Bielsku-Białej. Studia w ASP w Warszawie – Wydział Malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem...
Wystawa Cała ta muzyka jest wydarzeniem towarzyszącym IX Międzynarodowemu Konkursowi im. G. Fitelberga, który odbędzie się w Katowicach w dniach 16-25 listopada 2012. Składać się będzie z…
Wystawa twórczości jednego z najwybitniejszych twórców polskiej sztuki współczesnej. W Galerii MT zostanie zaprezentowane malarstwo i słynny cykl City.
Andrzej Strumiłło studiował w PWSSP…
ĽUBO REPASKÝ urodził się 20.10.1971roku w Lewoczy, gdzie aktualnie mieszka. W 1985 roku ukończył Średnią Szkołę Artystyczno-Przemysłową w Koszycach, kierunek grafika, w 1995 roku ukończył studia na…
Szklane paciorki to projekt o wysokich walorach artystycznych, reprezentatywny dla aktualnych dokonań polskiej rzeźby współczesnej, oryginalny i nowoczesny, wykorzystujący tradycyjny warsztat rzeźbiarski w połączeniu z multimediami (audio…
Wystawa prezentuje wierne kopie, w większości w skali 1:1, słynnych rzeźbiarskich i architektonicznych dzieł sztuki, od antyku po renesans, pochodzące z włoskiego Muzeum Dotyku im. Homera w…
Wystawy związane z NEO FASHION JAMBOREE...
Autorzy Wystaw Głównych to wybitni artyści fotograficy z ponad 20 krajów świata (Ameryka Południowa, Ameryka Północna i Środkowa, Europa, Azja, Bliski Wschód). Większość nazwisk prezentowana będzie w Polsce po raz pierwszy…
Wystawa Oblicza Bielska-Białej. Twórcy ikonografii miasta. Prace ze zbiorów Muzeum w Bielsku-Białej obejmuje twórców ikonografii miasta Bielska-Białej żyjących na przestrzeni blisko dwustu lat, którzy w swoim dorobku pozostawili swego…
Malarstwo Andrzeja Fogtta odróżnia skupienie uwagi na naturze, poznawanie istotnych właściwości otaczającej nas przyrody. Od czasu Malewicza, od początku XX wieku, poznawcze zainteresowania zdecydowanej większości malarzy-nowatorów koncentrują się na…