Osobna Pora Wystawa indywidualna Piotra Wisły

Stara Fabryka
pl. Żwirki i Wigury 8
Bielsko-Biała

Ekspozycja jest formą nagrody przyznanej przez Dyrektora Muzeum Historycznego podczas 4. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2018 dla bielskiego artysty za całokształt twórczości. W Galerii w Fabryce będzie można zobaczyć niemal wszystkie najważniejsze dotychczasowe obrazy, rysunki oraz projekty graficzne z dziedziny plakatu, książki, ilustracji i całościowych wizualizacji m.in.: Bielskiej Zadymki Jazzowej czy Foto Art Festivalu.

Wernisaż: 31 stycznia 2019, godz.18.30

Piotr Wisła

Urodził się w 1958 r. w Bielsku-Białej.

W 1978 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej na kierunku tkactwo artystyczne. Studia w Instytucie Wychowania Plastycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Filia w Cieszynie rozpoczął w 1981 r. Dyplom w specjalizacji malarstwo, pod kierunkiem doc. Zenona Moskwy i dr Katarzyny Olbrycht, obronił w roku 1985.

Malarstwo prezentował sporadycznie (Galeria Centrum, Nowohuckie Centrum Kultury 1988, Biennale Małych Form Malarskich w Toruniu 1988, 1990). Do ZPAP należy od 2002 r. Od 2000 (Wystawa Sztuki, Galeria Bielska BWA – wyróżnienie) bierze udział w przeglądach środowiskowych.

Zajmuje się grafiką użytkową, malarstwem i rysunkiem. Jest autorem wielu projektów i realizacji z dziedziny plakatu, książki, ilustracji, całościowych wizualizacji, m.in.: Bielskiej Zadymki Jazzowej,  Foto Art Festivalu, Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych. Opracowuje także znaki graficzne i ich standardy dla firm i instytucji.

Mieszka i tworzy w Bielsku-Białej.

Piotr Wisła - portret
fot. Jacek Proszyk
Piotr Wisła na tle swoich plakatów
fot. Jacek Proszyk