Ekspozycje stałe – Zamek Książąt Sułkowskich
-
Dzieje Archeologiczno-Historyczne Bielska-Białej i Okolic
Wystawa archeologiczno-historyczna w północnym skrzydle zamku przedstawia historię regionu, miasta i zamku od czasów najdawniejszych po rok 1989. Zgromadzono na niej ponad tysiąc eksponatów archeologicznych, historycznych, artystycznych i etnograficznych ze…
-
Strzelnica
Zgromadzona w bielskim Muzeum kolekcja broni i eksponatów związanych z kulturą łowiecką i strzelecką stanowiła już w latach 2001–2014 element stałej ekspozycji (sale pierwszego piętra zamku).…
-
Galeria Malarstwa Portretowego XIX i 1. Połowy XX Wieku
Wybór prezentowanych na wystawie płócien powstałych na przestrzeni 147 lat, pozwala prześledzić zmiany zachodzące w sposobie przedstawiania wizerunków kobiet i mężczyzn.
-
Galeria Grafiki Przełomu XIX i XX Wieku
Ekspozycja grafik pochodzących z liczącego blisko 100 sztuk zbioru publikowanego w rocznikowych tekach przez wiedeńskie wydawnictwo Jahresmappe der Gesellschaft für vervielfältigende Kunst w latach 1898-1922.
-
Galeria Współczesnej Sztuki Bielsko-Bialskiego Regionu
Wystawa daje możliwość poznania lokalnego środowiska plastycznego, począwszy od zakończenia II wojny światowej po dzień dzisiejszy. Są to prace malarskie, graficzne, rysunkowe, rzeźbiarskie oraz tkaniny artystyczne i instalacje 53 artystów związanych z Bielskiem-Białą i regionem.
-
Biedermeier, czyli Salon Mieszczański Drugiej Połowy XIX Wieku
Salon klasyczny dla mieszczańsko-przemysłowej społeczności Bielska i Białej tego czasu z ekspozycją malarstwa Petera Michala Bohúňa.
-
Salon Muzyczny
Salon Muzyczny to najbardziej okazałe i reprezentacyjne pomieszczenie w zamku, gdzie przeszłość, prezentowana przez zabytkowy wystrój, łączy się z teraźniejszością poprzez aktualne wydarzenia kulturalne, które się tam odbywają.
-
Galeria Malarstwa Europejskiego i Polskiego XIX i XX Wieku
W galerii znajdującej się we wschodnim skrzydle zamku prezentowane są najciekawsze przykłady malarstwa polskiego i obcego od XIX wieku po współczesność.
-
Sala Sztuki Dawnej
Sztuka od końca XIV w. po połowę wieku XVIII (malarstwo, rzeźba, rzemiosło artystyczne).