The Historical Museum in Bielsko-Biała

Silesian Voivodeship Cultural Institution

Osobna Pora Wystawa indywidualna Piotra Wisły

Start date End date

Stara Fabryka
pl. Żwirki i Wigury 8
Bielsko-Biała

Ekspozycja jest formą nagrody przyznanej przez Dyrektora Muzeum Historycznego podczas 4. Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych 2018 dla bielskiego artysty za całokształt twórczości. W Galerii w Fabryce będzie można zobaczyć niemal wszystkie najważniejsze dotychczasowe obrazy, rysunki oraz projekty graficzne z dziedziny plakatu, książki, ilustracji i całościowych wizualizacji m.in.: Bielskiej Zadymki Jazzowej czy Foto Art Festivalu.

Wernisaż: 31 stycznia 2019, godz.18.30
 

Piotr Wisła

Urodził się w 1958 r. w Bielsku-Białej.

W 1978 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej na kierunku tkactwo artystyczne. Studia w Instytucie Wychowania Plastycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Filia w Cieszynie rozpoczął w 1981 r. Dyplom w specjalizacji malarstwo, pod kierunkiem doc. Zenona Moskwy i dr Katarzyny Olbrycht, obronił w roku 1985.

Malarstwo prezentował sporadycznie (Galeria Centrum, Nowohuckie Centrum Kultury 1988, Biennale Małych Form Malarskich w Toruniu 1988, 1990). Do ZPAP należy od 2002 r. Od 2000 (Wystawa Sztuki, Galeria Bielska BWA – wyróżnienie) bierze udział w przeglądach środowiskowych.

Zajmuje się grafiką użytkową, malarstwem i rysunkiem. Jest autorem wielu projektów i realizacji z dziedziny plakatu, książki, ilustracji, całościowych wizualizacji, m.in.: Bielskiej Zadymki Jazzowej,  Foto Art Festivalu, Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych. Opracowuje także znaki graficzne i ich standardy dla firm i instytucji.

Mieszka i tworzy w Bielsku-Białej.

Piotr Wisła - portret
fot. Jacek Proszyk
Piotr Wisła na tle swoich plakatów
fot. Jacek Proszyk
Piotr Wisła dokonuje wpisu do księgi
fot. Jacek Proszyk

Footer

The Historical Museum in Bielsko-Biała
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Privacy policy