Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego

„Piękno dotyku” Wystawa multisensoryczna.

Data rozpoczęcia Data zakończenia

Wystawa prezentuje wierne kopie, w większości w skali 1:1, słynnych rzeźbiarskich i architektonicznych dzieł sztuki, od antyku po renesans, pochodzące z włoskiego Muzeum Dotyku im. Homera w Ankonie.

Prezentowana po raz pierwszy w naszym Muzeum ekspozycja przybliża osobom widzącym widzenie świata „przez dotyk”, jednocześnie ukazując nowy sposób postrzegania przestrzeni muzealnej.

Wystawa jest propozycją niwelowania barier, z którymi spotykamy się w muzeach, daje możliwość „odbioru sztuki” osobom niewidzącym, niedowidzącym oraz posiadającym wszelkie ograniczenia poznawcze.

Zwiedzający będą mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z takimi słynnymi dziełami jak m.in. Wenus z Milo, Wilczyca kapitolińska, Nike z Samotraki, Dawid czy Pieta Michała Anioła oraz makietami rzymskiego Panteonu i greckiego Partenonu.

Piękno dotyku zaprasza do integracji osób widzących i niewidzących poprzez ekspozycję dzieł, których „…nie zabrania się dotykać, ale to nie oznacza, że zabrania się patrzeć.’’

Wystawa w Galerii MT Muzeum w Bielsku-Białej mieszczącej się w Muzeum Techniki i Włókiennictwa zorganizowana została we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach, gdzie miała miejsce jej pierwsza odsłona w Polsce.

Stopka strony

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej
adres ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
telefon sekretariat (pn - pt, 8:00 - 15:00): 33 811 10 35
telefon kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
strona www www.muzeum.bielsko.pl