Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

„Piękno dotyku” Wystawa multisensoryczna.

Start date End date

Wystawa prezentuje wierne kopie, w większości w skali 1:1, słynnych rzeźbiarskich i architektonicznych dzieł sztuki, od antyku po renesans, pochodzące z włoskiego Muzeum Dotyku im. Homera w Ankonie.

Prezentowana po raz pierwszy w naszym Muzeum ekspozycja przybliża osobom widzącym widzenie świata „przez dotyk”, jednocześnie ukazując nowy sposób postrzegania przestrzeni muzealnej.

Wystawa jest propozycją niwelowania barier, z którymi spotykamy się w muzeach, daje możliwość „odbioru sztuki” osobom niewidzącym, niedowidzącym oraz posiadającym wszelkie ograniczenia poznawcze.

Zwiedzający będą mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z takimi słynnymi dziełami jak m.in. Wenus z Milo, Wilczyca kapitolińska, Nike z Samotraki, Dawid czy Pieta Michała Anioła oraz makietami rzymskiego Panteonu i greckiego Partenonu.

Piękno dotyku zaprasza do integracji osób widzących i niewidzących poprzez ekspozycję dzieł, których „…nie zabrania się dotykać, ale to nie oznacza, że zabrania się patrzeć.’’

Wystawa w Galerii MT Muzeum w Bielsku-Białej mieszczącej się w Muzeum Techniki i Włókiennictwa zorganizowana została we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach, gdzie miała miejsce jej pierwsza odsłona w Polsce.

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności