Wystawa obrazów wielkoformatowych „Kilka procent” – Piotr Naliwajko

Wystawa obrazów wielkoformatowych Kilka procent – Piotr Naliwajko

Wystawa dostępna od 01.02.2013 r. do 03.03.2013 r. w Galerii MT w Muzeum Techniki i Włókiennictwa – oddział Muzeum w Bielsku-Białej.

„Piotr Naliwajko jest malarzem nowoczesnym. Odwołuje się do realizmu nie ze względu na konserwatywne podejście do malarstwa, ale z uwagi na warsztat, który pozwala mu ze swobodą studiować cielesność, przedstawiać ją i przez jej pryzmat patrzeć na świat. Jest wnikliwym portrecistą. Bardzo rzadko i niechętnie korzysta ze zdjęć. Najczęściej maluje korzystając z żywych modeli, z którymi prowadzi niekończące się rozmowy. Nie uznaje malarstwa bezproblemowego, czysto dekoracyjnego ani też takiego, które lekceważy rysunek. (…) Komponując w ten sposób swoje obrazy, artysta nie tylko wchodzi w dialog z przeszłością, z dawnymi mistrzami, ale zadaje pytania o przeszłość, o współczesność, jest komentatorem, wędrowcem po drogach duszy ludzkiej, poszukiwaczem prawdy o człowieku, dającym wyraz fascynacji kobiecością, relacjami międzyludzkimi, kondycją człowieka… i spotkaniem historii z teraźniejszością.”

Jacek Kurek

Oficjalna strona artysty: piotrnaliwajko.pl