The Historical Museum in Bielsko-Biała

Silesian Voivodeship Cultural Institution

Wystawa obrazów wielkoformatowych „Kilka procent” – Piotr Naliwajko

Start date End date

Wystawa obrazów wielkoformatowych Kilka procent – Piotr Naliwajko

Wystawa dostępna od 01.02.2013 r. do 03.03.2013 r. w Galerii MT w Muzeum Techniki i Włókiennictwa – oddział Muzeum w Bielsku-Białej.

„Piotr Naliwajko jest malarzem nowoczesnym. Odwołuje się do realizmu nie ze względu na konserwatywne podejście do malarstwa, ale z uwagi na warsztat, który pozwala mu ze swobodą studiować cielesność, przedstawiać ją i przez jej pryzmat patrzeć na świat. Jest wnikliwym portrecistą. Bardzo rzadko i niechętnie korzysta ze zdjęć. Najczęściej maluje korzystając z żywych modeli, z którymi prowadzi niekończące się rozmowy. Nie uznaje malarstwa bezproblemowego, czysto dekoracyjnego ani też takiego, które lekceważy rysunek. (…) Komponując w ten sposób swoje obrazy, artysta nie tylko wchodzi w dialog z przeszłością, z dawnymi mistrzami, ale zadaje pytania o przeszłość, o współczesność, jest komentatorem, wędrowcem po drogach duszy ludzkiej, poszukiwaczem prawdy o człowieku, dającym wyraz fascynacji kobiecością, relacjami międzyludzkimi, kondycją człowieka… i spotkaniem historii z teraźniejszością.”

Jacek Kurek

Oficjalna strona artysty: piotrnaliwajko.pl

Wystawa przeznaczona dla osób powyżej 15. roku życia

Wstęp według cennika Muzeum Techniki i Włókiennictwa

 

Czytaj również:

 

 

Wystawa współfinansowana przez:

 

 

Footer

The Historical Museum in Bielsko-Biała
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Privacy policy