Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego

7. Foto Art Festiwal im. Andrzeja Baturo

Data rozpoczęcia Data zakończenia

Organizatorzy: Gmina Bielsko-Biała, Fundacja Centrum Fotografii
Główny partner: Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej

Wystawy festiwalowe w Starej Fabryce, pl. Żwirki i Wigury 8, Bielsko-Biała

ALAIN LABOILE (Francja) Family

Urodził się w 1968 roku w Bordeaux we Francji. Fotograf, rzeźbiarz i ojciec szóstki dzieci. Swój pierwszy aparat fotograficzny kupił w 2014 roku, kiedy postanowił stworzyć portfolio rzeźb swojego autorstwa. Wtedy, zainspirowany pasją do entomologii, czyli nauki o owadach, zajął się makrofotografią. Szybko jednak zwrócił uwagę w kierunku rodziny, która stała się przeważającym tematem jego prac. Jego fotografie stanowią jeden z najbardziej niezwykłych dokumentów o życiu rodziny w historii. We Francji cykl zdjęć „La Famille” (tłum. Rodzina) jest częścią stałej kolekcji Francuskiego Muzeum Fotografii w Bièvres. Prace artysty były prezentowane podczas wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych na całym świecie m.in. w Japonii, Indiach czy Meksyku, a co więcej zostały opublikowane w albumie „At the Edge of the World”.

=======================

ZISIS KARDIANOS (Grecja) W otchłani

Zisis Kardianos urodził się w 1962 roku w Zakynthos w Grecji. Od 1985 roku pracuje jako fotograf. Studiował socjologię i fotografię w szkole FOCUS w Atenach, których nie ukończył. W 2005 roku rozpoczął prace nad projektem fotograficznym o swojej rodzimej wyspie, który opublikował w 2012 roku w albumie zatytułowanym „A Sense of Place”. Jest założycielem międzynarodowego zespołu fotografów BURN MY EYE, który regularnie prezentuje swoje prace w Grecji i poza jej granicami podczas rozmaitych festiwali fotograficznych: Mois de la Photo-OFF – Paryż (2014), Brighton Photo Biennial (2016), StreetFoto San Francisco (2016). W swojej twórczości stara się pokazać, iż nawet najbardziej prozaiczne sytuacje mogą zyskać tajemnicze znaczenia. Swój styl określa jako quasi-dokumentalny.

=======================

JOHN HESELTINE (Wielka Brytania/Francja) Paradiso

John Heseltine urodził się w Wielkiej Brytanii, ale już w latach 60. wyjechał do Nowego Jorku, gdzie rozwinął swoją pasję do fotografii. Po powrocie do kraju w latach 70. skończył studia na University College w Londynie, a następnie kontynuował pracę jako fotograf w różnych wydawnictwach. W 2005 roku The Getty Museum opublikowało zbiór jego prac pt. „Roads to Rome” stworzonych we Włoszech na przestrzeni lat. Fotografie jego autorstwa były pokazywane w wielu galeriach i na festiwalach w Europie i Stanach Zjednoczonych m.in. w Rencontres d’Arles, London Photography Open Salon czy Royal Photographic Society. Obecnie mieszka i pracuje we Francji.

=======================

Oliver Merce

OLIVER MERCE (Rumunia) Anatomia rozkładu

Urodził się w 1977 roku w Timisoara w Rumunii. Absolwent wydziału Inżynierii Lądowej i Leśnej. Fotograf pasjonat. Laureat m.in. Złotego Medalu podczas Międzynarodowego Salonu Fotograficznego Photo Motion z 2015 roku, uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Autor książek „The Anatomy of Decay” (tłum. Anatomia Rozpadu) (2016) oraz „5 Years of Shooting Street Photography” (2017). W „The Anatomy od Decay” poprzez serię czarno-białych fotografii stworzył wyjątkowy obraz dwóch zapomnianych dzielnic Crivina i Nowego Miasta, które należą do Anina, miasta na południowym-zachodzie Rumunii.

=======================

http://fotoartfestival.com/pl/strona-glowna/

Stopka strony

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej
adres ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
telefon sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
telefon kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
strona www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

RODO

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.