Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego

Balans bieli

Data rozpoczęcia Data zakończenia

Balans bieli

STARA FABRYKA
pl. Żwirki i Wigury 8
43–300 Bielsko–Biała

JERZY RUPIK (1975, Tarnowskie Góry), student Studiów Doktoranckich w ASP w Katowicach, w latach 2001–2006 studiował w ASP w Katowicach, gdzie w 2004 obronił z wyróżnieniem dyplom licencjacki, a w 2006 pracę magisterską na kierunku grafika w zakresie projektowania graficznego. W 2004 wziął udział w wystawach: grafiki i fotografii w Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, wystawie fotografii w ramach Labiryntu Szóstego w Kłodzku oraz pokonkursowej wystawie projektów logo Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, projekt logo został opublikowany w czasopiśmie „2+3d”. W roku 2005 uczestniczył w pokonkursowej wystawie fotograficznej na Międzynarodowym Biennale Fotografii Artystycznej „Dziecko” w Poznaniu oraz w wystawie plakatu w Oświęcimiu, poświęconej 60. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego KL Auschwitz–Birkenau.

W 2006 wziął udział w wystawie fotografii Magiczne Przestrzenie / Magische Räume w Oberschlesisches Landesmuseum w Ratingen,

W 2010 wykonał projekt parku, obejmujący 12 kolekcji botanicznych Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, a w 2015 projekt aranżacji wystawy Montaż atrakcji w Pyrzowicach.

Nagrody i wyróżnienia:

W 2004 otrzymał wyróżnienie w konkursie na logo Instytutu Informacji Naukowej i Bibliologii w Toruniu. W 2006 – nagrodę specjalną za logo Instytutu Jazzu w międzynarodowym konkursie TaMga – INTERNATIONAL TRADE MARK CONTEST w Nowosybirsku.

W 2007 – pierwszą nagrodę w ogólnopolskim konkursie na logo Uzdrowiska Kołobrzeg.

W 2012 – nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego w kategorii „Zrewitalizowana przestrzeń publiczna”.

W 2014 – pierwszą nagrodę w konkursie na logo Biblioteki Głównej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

W 2015 zwyciężył w ogólnopolskim konkursie na Projekt Koncepcji Artystycznej „Budowy Trasy Pamięci” poświęconej pamięci ofiar katastrof górniczych.

Wystawa  - cykl fotografii Jerzego Rupika akcentujący nieoczywistą obecność bieli w postindustrialnym krajobrazie Śląska

obecność bieli w postindustrialnym krajobrazie

Stopka strony

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej
adres ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
telefon sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
telefon kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
strona www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

RODO

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.