Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej

Jednostka kultury Samorządu Województwa Śląskiego

Waste. Taste of Time Katarzyna Handzlik-Bąk, Senih Çavuşoğlu

Data rozpoczęcia Data zakończenia

Stara Fabryka, pl. Żwirki i Wigury 8, Bielsko-Biała
 

Waste. Taste of Time to wspólny projekt Katarzyny Handzlik-Bąk oraz Seniha  Çavuşoğlu (Cypr), który jest realizowany od 2019 roku. W swojej twórczości oboje wykorzystują rzeczy porzucone, artefakty, którym nadają nową wartość – artystyczną.
Ich działaniom towarzyszy przekonanie, że współczesna sztuka powinna poruszać temat nadmiaru i zbytku, który docelowo prowadzi do degradacji świata.

Katarzyna Handzlik-Bąk
Absolwentka  Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu; w 2013 roku uzyskała tytuł doktora sztuki. Zawodowo związana z Uniwersytetem Śląskim, prowadzi autorską Pracownię Sztuki Przedmiotu
w Instytucie Sztuk Plastycznych. Jej twórczość skupiona jest wokół działań przestrzennych, asamblażu, ready mades oraz kolażu, zajmuje się również małą formą graficzną, w szczególności ekslibrisem.
Autorka kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, uczestniczyła w wielu międzynarodowych wystawach w Polsce, Europie i USA.
Laureatka nagrody OscarUś w kategorii artysta (2016) przyznawanej przez studentów Uniwersytetu Śląskiego.
Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Deutsche Exlibris Gesellschaft.

Senih Çavuşoğlu
Urodzony w Pafos (Cypr) w 1969 roku Absolwent Uniwersytetu Gazi w Ankarze (Departament Sztuki i Rękodzieła). W 1996 roku uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie Hacettepe w Ankarze (Wydział Sztuk Pięknych). W latach 1998–2007 pracował jako wykładowca na Uniwersytecie Wschodnio-Śródziemnomorskim (Wydział Architektury, Katedra Architektury Wnętrz),
a następnie na stanowisku kierownika Katedry Sztuk Wizualnych i Projektowania Komunikacji Wizualnej. Obecnie jest dziekanem Wydziału Studiów Komunikacyjnych i Medialnych na Uniwersytecie Wschodnio-Śródziemnomorskim.
Laureat krajowych oraz międzynarodowych nagród i wyróżnień, za swoje prace otrzymał
m.in.: Nagrodę Główną WOUD2008 w 2007 roku (Światowej Olimpiady Projektów Miejskich)
w Międzynarodowym Konkursie Logo organizowanym w Iranie przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań nad Sztuką i Architekturą (International Art & Architecture Research Association, IAARA);  w 2016 roku wygrał w Mediolanie 6. Edycję Nagrody A’ Design
w kategorii Differently Abled and Seniors’ Assistance Design z projektem zabawki Woodle dla niewidomych dzieci.

Obiekt assemblage, forma z gliny szamotowej, zużyta metalowa pokrywka do garnuszka

Katarzyna Handzlik, Zabawka Achillesa, 2020


 

Obiekt assemblage, metalowa zardzewiała miseczka z dołączoną na dnie figurką chłopca

Senih Cavausoglu, Marnotrawstwo I, 2020

Stopka strony

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej
adres ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
telefon sekretariat: 33 811 10 35
telefon kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
strona www www.muzeum.bielsko.pl
Sekretariat czynny: pn - cz 9:00 - 15:00, pt 9:00 - 14:00

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

RODO

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.