Sylwester Ambroziak "Szklane paciorki. Rzeźby i filmy"

Szklane paciorki to projekt o wysokich walorach artystycznych, reprezentatywny dla aktualnych dokonań polskiej rzeźby współczesnej, oryginalny i nowoczesny, wykorzystujący tradycyjny warsztat rzeźbiarski w połączeniu z multimediami (audio i wideo). Ostatnie realizacje Ambroziaka (z lat 2009-2010), w tym Paciorki, można uznać za rewelację w skali krajowej i międzynarodowej.

Oprócz walorów czysto artystycznych, trzeba zwrócić uwagę na przesłanie Szklanych paciorków: uniwersalne, humanistyczne, dramatyczne, potęgowane ekspresyjną formą rzeźb, oświetleniem, dźwiękiem i wideo.
Problem alienacji, opuszczenia, samotności to problem powszechnie występujący w naszej Globalnej Wiosce, jakby na przekór powszechności mass mediów, licznych środków komunikacji, Internetu, portali społecznościowych itd.