Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego

Notatki z podróży – z paletą przez życie

Data rozpoczęcia Data zakończenia

Fałatówka
ul. Juliana Fałata 34
43–360 Bystra

Wystawa indywidualna akwareli Ryszarda Rogali, współzałożyciela i prezesa Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Na ekspozycji zaprezentowano około 20 prac malowanych w plenerach najpiękniejszych zakątków świata.


Wernisaż: 27 lipca, godzina 16.00

27 lipca 2019 r. o godz. 16.00 w Fałatówce odbędzie się również Piknik Urodzinowy u Fałata ku czci Juliana Fałata (1853–1929), jednego z najwybitniejszych mistrzów akwareli, który znaczną część swojego życia spędził w Bystrej, gdzie dziś znajduje się oddział Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej – Fałatówka. Podczas pikniku odbędzie się promocja  przewodnika Fałatówka ‒ wielowątkowa opowieść. Tekst Teresa Dudek Bujarek, szata graficzna oraz fotografie Alicja Migdał-Drost. Przewodnik jest dwujęzyczny, tłumaczenia na język angielski wykonali Bogumiła i Vincent Zdzitowieccy.

Stopka strony

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej
adres ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
telefon sekretariat (pn - pt, 8:00 - 15:00): 33 811 10 35
telefon kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
strona www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności