Muzyka na Zamku

Zamek Książąt Sułkowskich
ul. Wzgórze 16
43-300 Bielsko-Biała

21 października o godz. 18.00 odbędzie się koncert z cyklu Muzyka na Zamku. Wystąpią: Dumitru Harea - fletnia pana, Ewa Bąk- fortepian. W programie utwory: Piotra Czajkowskiego, Johanna Sebastiana Bacha , Marca Antoine'a Charpentiera . Serdecznie zapraszamy!

Uprzejmie informujemy, że bilety na koncerty w ramach cyklu Muzyka na Zamku dostępne są tydzień przed planowanym występem w kasie Zamku Książąt Sułkowskich oraz w danym dniu, godzinę przed rozpoczęciem koncertu.

Cennik biletów:

15 zł – bilet cały
8 zł – bilet ulgowy (wg ulg ustalonych w regulaminie Muzeum)

Ewa Bąk
Pochodzi z Bielska-Białej. Tam ukończyła Liceum Muzyczne w klasie fortepianu. Studiowała w wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Romualda  Sroczyńskiego. Uzupełniała swoje wykształcenie w zakresie interpretacji na letnich kursach, jak również
na kursach prowadzonych przez Guya Boveta, Herberta Wulfa, Oliviera Latry, Gerharda Weinbergera i Josefa Hofera. Ukończyła studium korepetycji wokalnej przy PWSM we Wrocławiu. Po studiach wróciła do Bielska-Białej i zajęła się działalnością artystyczną i pedagogiczną. Tutaj wielokrotnie brała udział w koncertach organowych, wykonując wszystkie dzieła J.S. Bacha w cyklu koncertów organizowanych przez kościół ewangelicki, a także występowała w innych koncertach organowych jako solistka i kameralistka. Brała udział, jako akompaniatorka, w kursie interpretacji muzyki operowej i pieśni w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. Koncertowała w różnych miastach Polski, a także za granicą: w Czechach, Niemczech, Austrii, Szwecji oraz w Belgii. Ma w swoim dorobku artystycznym również koncerty z chórami z Japonii i USA. Nagrała płytę z muzykami Bielskiego Towarzystwa Muzycznego. Zajmuje się również kameralistyką zarówno na fortepianie, jak i na organach. Współpracuje z wieloma solistami i wokalistami z Polski oraz zza granicy (Jadwigą Stępień, Jozefiną Puczową, Ann Margareth Nyberg, Józefem Fraksteinem i Marcinem Ciszewskim). Na stałe współpracuje z bielskimi chórami. Została wyróżniona Złotą Odznaką Honorową Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Jest także kierownikiem artystycznym cyklu koncertów organowych w Bystrej Krakowskiej.

Dumitru Harea, urodzony w Mołdawii, jest muzykiem, który słynie z doskonale opracowanych, popularnych i znanych utworów muzyki klasycznej. W 2001 r. artysta wydał swoją solową płytę pt. Muzyka duszy, która zawiera utwory klasyczne, wykonywane na fletnię Pana z towarzyszeniem organów. Od samego początku pobytu w Polsce współpracuje z Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu, Filharmonią Bałtycką i Jeleniogórską oraz z Akademią Muzyczną w Poznaniu. Koncertuje w  Polsce i zagranicą, m.in.: w Niemczech, we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Szwecji.