Muzyka na Zamku

Data zakończenia Data rozpoczęcia

Zamek Książąt Sułkowskich

Marcin Wolak – śpiew (baryton)
Ewa Bąk – fortepian

W programie utwory: F. Chopina, St. Moniuszki, J. Galla, Wł. Żeleńskiego, M. Karłowicza

Marcin Wolak
Studia muzyczne ukończył w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu solowego prof. Heleny Szubert-Słysz. Od października 1997 roku pracuje jako wykładowca w Akademii Muzycznej w Krakowie.
Artysta dokonał wielu nagrań płytowych oraz  m.in. dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.
Jako solista współpracuje z wieloma orkiestrami filharmonicznymi i  kameralnymi (Filharmonia Rzeszowska, Capella Cracoviensis, Młoda Filharmonia). Jest współzałożycielem Polskiej Orkiestry XVIII w., z którą, pod dyrekcją Paula Esswooda (2009–2012),  nagrał pięć płyt z muzyką kompozytorów jasnogórskich, z historycznych zbiorów zgromadzonych w Bibliotece oo. Paulinów w Sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie. Bardzo chętnie wykonuje muzykę kameralną.

Ewa Bąk
Pochodzi z  Bielska-Białej. Ukończyła liceum muzyczne  w klasie fortepianu oraz wrocławską Akademię Muzyczną w klasie organów prof. Romualda Sroczyńskiego.
Brała udział w kursach prowadzonych przez: Guya Boveta, Herberta Wulfa, Josefa Hofera, Oliviera Latry’ego, Gerharda Weinbergera.
Koncertuje w kraju i za granicą (Szwecja, Belgia, Niemcy, Czechy).
Zajmuje się kameralistyką zarówno na fortepianie, jak i na organach.
Współpracuje z wieloma solistami (instrumentalistami i  wokalistami) z polski oraz z zagranicy.
Ma w swym dorobku artystycznym koncerty z chórami z Japonii i USA.
Jest  kierownikiem artystycznym cyklu koncertów organowych w Bystrej Krakowskiej i w Wiśle.

Uprzejmie informujemy, że bilety na koncerty w ramach cyklu Muzyka na Zamku dostępne są tydzień przed planowanym występem w kasie Zamku Książąt Sułkowskich oraz w danym dniu, godzinę przed rozpoczęciem koncertu.
Cennik biletów:
15 zł – bilet cały
8 zł – bilet ulgowy (wg ulg ustalonych w regulaminie Muzeum)