Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej

Instytucja Kultury Samorządu Województwa Śląskiego

Hodie mihi cras tibi. Lustra japońskie ze zbiorów bielskiego kolekcjonera

Data rozpoczęcia Data zakończenia

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej – Zamek Książąt Sułkowskich
 

W bieżącym roku, pośród proponowanych przez Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej wystaw czasowych znalazła się kolejna z cyklu Hodie mihi cras tibi, pod tytułem Lustra japońskie ze zbiorów bielskiego kolekcjonera. To druga odsłona przedmiotów kultury dalekowschodniej o wartości zarówno historycznej, jak i muzealnej, ze zbiorów Wacława Wacławika. Tym razem – po wcześniejszej wystawie brązów chińskich i drzeworytów japońskich – prezentujemy metodyczny wybór z większego zespołu zwierciadeł japońskich. Ma on charakter przekrojowy, ukazujący zmiany  kształtu tych przedmiotów, ich wielkości oraz technologii używanych w produkcji na przestrzeni wieków, ale przede wszystkim przemiany w stylistyce dekoracji od późnego okresu Heian (794–1185) aż po okres Meiji (1868–1912).

Aneksem do niniejszej wystawy jest ekspozycja Lustra ze zbiorów Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej (kurator Kinga Kawczak) Lustra ze zbiorów Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej

Więcej o wystawach czytaj w: Wystawnik nr 31

dr Grzegorz Madej – kurator wystawy

Stopka strony

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej
adres ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
telefon sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
telefon kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
strona www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

RODO

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.