Dawne atelier fotograficzne Bielska-Białej

Zamek Książąt Sułkowskich
ul. Wzgórze 16
43-300 Bielsko-Biała

W okresie od około 1860 do 1945 roku, w śląsko-małopolskim dwumieście nad Białą działało ponad 40 zawodowych fotografów. Dzięki ich pracy podziwiać dziś możemy setki wizerunków dawnych mieszkańców. Na wystawie, obok bogatej kolekcji oryginalnych zdjęć, będzie można obejrzeć również zabytkowe aparaty fotograficzne. Barwne plansze opowiedzą o działalności poszczególnych mistrzów kamery. Znajdą się na nich m.in. dokumenty, reklamy i inseraty poszczególnych atelier, archiwalne plany miasta, ukazujące ich lokalizację, a także współczesne fotografie obiektów bądź miejsc, w których się niegdyś znajdowały.

Wystawa czynna: od 12 października 2019 do 29 marca 2020

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.