Co siedzi w głowach projektantek?

Zobacz jak rodzą się pomysły w głowach projektantek. Sprawdź jak ich idee wpłynęły na historię Górnego Śląska. Spotkaj się na wystawie z projektantkami i promotorkami dobrego projektowania.Realizacja: Zamek Cieszyn

Chcemy, czy nie chcemy, ale świat w dużej mierze jest zaprojektowany. Za przedmiotami, których codziennie używamy kryją się ich autorzy, a nierzadko autorki! Najczęściej nie znamy ich nazwisk, ani miejsc, z których pochodzą. A tym bardziej nie wiemy co siedzi w ich głowach i jak rodzą się nowe pomysły. Ale wiemy, że przemysłowa historia regionu – bez udziału projektantek – byłaby zupełnie inna. Wystawa jest spotkaniem z projektantkami i promotorkami dobrego projektowania. Część z nich to już prawdziwe ikony, a zarazem osoby, które tworzyły naszą codzienność. Pozostałe – te, które działają współcześnie – dopisują kolejne rozdziały. Warto je poznać!