Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej
Jednostka kultury Samorządu Województwa Śląskiego
Wystawa indywidualna grafik wybitnego artysty, profesora i pedagoga Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach Stanisława Kluski. W bielskim muzeum zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt prac w technice suchej igły i akwaforty, z lat 1981-2011. Znaczna część tych grafik nigdy dotąd nie była eksponowana i jest nieznana szerszej publiczności.
II Spotkania po latach to wystawa zbiorowa prezentująca prace absolwentów Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej, szkoły, która pod nazwą Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych mieściła się do lat osiemdziesiątych w bielskim zamku.
W najbliższą niedzielę na wystawie „Te co skaczą i fruwają...” odbędą się kolejne, ostatnie już, zajęcia dla dzieci z cyklu Bajkowe zwierzaki.
Nasze obchody 70-lecia ZPAP zakończymy na Rynku w Bielsku-Białej 12 sierpnia od godziny 18:00.
Trzecie z cyklu niedzielnych spotkań związanych z wystawą „Te, co skaczą i fruwają…” Przedstawienia zwierząt w sztuce ze zbiorów Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, tym razem pod tytułem Wróblasy, sikorki…
Uroczyste otwarcie drugiej części stałej ekspozycji w Fałatówce w nowej aranżacji, z multimediami. Wystawa o charakterze biograficzno-historycznym, prezentująca spuściznę po wielkim malarzu (archiwalia, prace malarskie i rzeźbiarskie).
Fałatówka
Spotkanie dyskusyjne z przedstawicielami lokalnego środowiska plastycznego, towarzyszące wystawie „Te, co skaczą i fruwają…” Przedstawienia zwierząt w sztuce ze zbiorów Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej.
Wstęp wolny
Stara Fabryka
O psach i kotach w sztuce i życiu – dyskusja z udziałem weterynarza i przedstawicieli organizacji zajmujących się opieką nad zwierzętami.
70 lat temu, w zamku Sułkowskich, grupa dziewięciu artystów przygotowała wystawę swoich prac i powołała do życia Związek Polskich Artystów Plastyków Oddział w Bielsku, którego spadkobiercą i kontynuatorem jest…
W programie: utwory M. Wajnberga, R. Schumanna, I. Strawińskiego