Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej

Jednostka kultury Samorządu Województwa Śląskiego

Muzyka na Zamku

Data zakończenia Data rozpoczęcia

Karol Lipiński-Brańka – skrzypce
Sonia Markiewicz – fortepian
W programie: utwory A.Dworzaka
 

Karol Lipiński-Brańka - ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie skrzypiec. Doskonalił swoje umiejętności na wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów z m.in. Holandii, USA, Łotwy, Litwy, Austrii. Ponadto jest absolwentem studiów podyplomowych Manadżer Kultury na Uniwersytecie Wrocławskim.

Jest laureatem szeregu nagród na konkursach muzycznych (do ostatnich należy I nagroda na Interational Master Competition w Warszawie) oraz stypendystą prezydenta Częstochowy w dziedzinie kultury.

Skrzypek prowadzi ożywioną działalność koncertową występując na festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Chinach, Niemczech, Francji, Czechach, we Włoszech.

Współpracuje z Kameralną Orkiestrą Inter-Camerata, Kapelą Jasnogórską, Sinfoniettą Polonią. Pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Letnich Koncertów Organowych i Kameralnych we Władysławowie. Jest także wiceprezesem Stowarzyszenia im. Eugeniusza Brańki.Odznaczony medalem 50-lecia Miasta Władysławowa za zasługi w dziedzinie kultury.
 

Sonia Markiewicz - ukończyła z wyróżnieniem studia o profilu solistycznym w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

Swoje umiejętności muzyczne kształciła także na wielu kursach mistrzowskich pod kierunkiem takich pianistów jak: Kevin Kenner, Stephen Drury, Adam Wodnicki (USA), Ronan O’Hora (Anglia), Orla McDonagh (Irlandia), Manfred Wagner-Artz (Austria), Krzysztof Jabłoński  Włodzimierz Obidowicz (Polska) i wielu innych.

Obok solowej działalności koncertowej (do ostatnich osiągnięć należy III nagroda na XXIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „ROMA” 2013 w Rzymie), aktywnie działa w zakresie kameralistyki fortepianowej. Obecnie pracuje w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a także prowadzi klasę fortepianu w szkole muzycznej w Trzebnicy.

Stopka strony

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej
adres ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
telefon kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
strona www www.muzeum.bielsko.pl
Sekretariat czynny: 9:00 - 14:00

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

RODO

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.