Muzyka na Zamku

PITROS DUO
Luigi Santo – trąbka
Daniela Gentile – fortepian

W programie koncertu znajdą się utwory w stylu romantycznym m.in. E. McDowella, A.F. Goedickego

Koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej, który jest jedynym festiwalem w Europie, prezentującym zapomniane i odnalezione utwory kompozytorów polskich i obcych. Odbywa się nieprzerwanie od 1994 roku w kilkunastu miejscowościach Polski południowej.

Luigi  Santo

Studiował grę na trąbce w Konserwatorium w Cosenzy, a następnie w Paryżu u P. Thibauda. Ogromny wpływ na  jego interpretacje wywarły studia u  maestro Russo Timofei Dokshitsera – wirtuoza trąbki. Jako solista koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji. Występował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych,  takich jak : Sala Koncertowa Ramsey w Georgia University of Athens (USA); Sala Rimskiego-Korsakowa w Petersburgu (Rosja); Sala Segovia w Linares (Hiszpania). Występował  z największymi międzynarodowymi artystami, takimi jak Fred Mills, Scott Hartman, Mark McConnell i Mike Moore.

W 2006 roku  jako pierwszy wykonał we Włoszech koncert Shostakovicha na trąbkę i orkiestrę w słynnej, nieopublikowanej wersji wielkiego maestro Russo Timofei Dokshitsera.

Luigi Santo gra na instrumentach  marki Stomvi. Jest profesorem w Konserwatorium Muzycznym w Matera.

Ma ogromny repertuar, lecz specjalizuje się w muzyce romantycznej. Krytycy chwalą jego interpretacje, a także niezwykły „miękki” dżwięk.

Daniela Gentile – fortepian

Ukończyła z wyróżnieniem Konserwatorium Muzyczne A. Casella w L'Aquili (Włochy). Swoje umiejętności doskonaliła  w Julliard School w Stanach Zjednoczonych  pod kierunkiem kilku wybitnych pedagogów. Jako solistka dokonała nagrań dla prestiżowych rozgłośni radiowych i telewizyjnych (m.in. Rai 2 Rai 3). Koncertowała w wielu prestiżowych salach Włoch, Rosji, USA, Hiszpanii, Słowenii, Rumunii, Mołdawii, Grecji, Niemczech, Francji, Turcji, a także w Teatrze Narodowym w Lagos w Nigerii i Akrze w Ghanie. Występuje rownież z różnymi zespołami kameralnymi. Jej repertuar jest niezwykle duży: od  klasyków po XXI wiek, z uzględnieniem pierwszych wykonań utwórów współczesnych kompozytorów. Jest profesorem gry na fortepianie w Konserwatorium Muzycznym Bari.