Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej

Jednostka kultury Samorządu Województwa Śląskiego

Nasz własny świat. Notre monde à nous.

Data rozpoczęcia Data zakończenia

Galeria im. Księcia A. J. Sułkowskiego

Nasz własny świat. Notre monde à nous.

Interdyscyplinarna wystawa grupy artystów przyjaciół, których łączy fascynacja światem i pasja tworzenia. Na ekspozycji zostaną zaprezentowane rysunki Jeana-Baptysty Boiteux, fotografie Romana Hryciów, malarstwo i grafika Artura Majki oraz Adama Małka.

„Szczególna perspektywa. Subiektywny odbiór. Nasz świat, który chcielibyśmy opisać w jego pozornym bezruchu, w odniesieniu do życia zawsze zbyt krótkiego na to, aby docenić nieustanny przepływ wody w rzece…”

                                                       J-B. Boiteux. Fragment z katalogu wystawy

Jean-Baptiste Boiteux

(ur. 1977, Nancy)

Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Paryżu, gdzie uzyskał dyplom w 2004 r. (École nationale supérieure des beaux-arts de Paris). Współzałożyciel grupy artystyczno-multidyscyplinarnej Oxo-Factory, która uczestniczy w licznych projektach (performans, wideo instalacje) oraz manifestacjach kulturalnych, jak np. Les Nuits Blanches oraz Jeunes Creations w Paryżu czy Audio Art Festiwal w Krakowie. Ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe we Francji oraz za granicą. Mieszka i pracuje w Paryżu.

Roman Hryciów

(ur. 1953, Bolesławiec)

W latach 1985-1987 studiował w Wyższym Studium Fotografii w Warszawie. Uczestnik wielu konkursów i wystaw fotograficznych, laureat wielu międzynarodowych i krajowych nagród oraz wyróżnień. Brał udział w wyprawach alpinistycznych w Himalaje, czego plonem były indywidualne wystawy fotograficzne i diaporamy. Jest pomysłodawcą i organizatorem 3 pierwszych edycji, istniejącego do dzisiaj, Biennale Fotografii Górskiej. Od 1985 r. pracuje jako niezależny fotograf realizując zdjęcia dla agencji reklamowych i wydawnictw – katalogi, kalendarze, książki, plakaty, okładki płyt – oraz dla teatrów w Wałbrzychu i Chorzowie. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Jego prace znajdują się w zbiorach Śląskiej Kolekcji Fotografii Artystycznej, Muzeum w Gliwicach oraz Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej. Od 1993 r. mieszka i pracuje w Bielsku-Białej.

Artur Majka

(ur. 1967, Tarnów)

Dyplom w Akademii Sztuk Pięknych w Paryżu w 1997 r. (École nationale supérieure des beaux-arts de Paris) oraz na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w 1992 r. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek, grafikę komputerową. Autor projektów graficznych, ilustracji do książek, okładek. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych z zakresu malarstwa, rysunku, technik mieszanych. Brał udział w wielu wystawach grupowych we Francji oraz za granicą. Obecnie mieszka i pracuje w Paryżu.

Adam Małek

(ur. 1955, Kraków)

Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki, dyplom uzyskał
w 1982 r. w pracowni prof. A. Pietscha. Zajmuje się grafiką warsztatową i malarstwem. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych grafiki i malarstwa. Brał udział w ponad stu wystawach grupowych, pokonkursowych w kraju oraz za granicą. Prace w zbiorach muzealnych
i prywatnych na całym świecie. Laureat wielu nagród w konkursach graficznych. W latach 1986-2001 prowadził pracownię graficzną ZPAP w Krakowie. Mieszka i pracuje
w Krakowie.

Zamek książąt Sułkowskich,

Ul. Wzgórze 16

43-300 Bielsko-Biała

Wystawa czynna: 26 kwietnia – 11 maja 2014 r.

Stopka strony

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej
adres ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
telefon sekretariat: 33 811 10 35
telefon kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
strona www www.muzeum.bielsko.pl
Sekretariat czynny: pn - cz 9:00 - 15:00, pt 9:00 - 14:00

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

RODO

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.