Noc muzeów 2016 – Księgi… jednej nocy

Data zakończenia Data rozpoczęcia

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej – Zamek książąt Sułkowskich na tegoroczną Noc Muzeów przygotowało interesujący program, tematycznie nawiązujący do wystawy By księga była piękniejsza o duszę właściciela, przygotowanej z okazji 500-lecia polskiego ekslibrisu.

Program Nocy Muzeów:

1. Zwiedzanie zaczynamy od ozdabiania ekslibrisem zaprojektowanym przez artystę własnych książek.
  2. 20.00–24.00 – Zwiedzanie ekspozycji stałej i czasowej.
  3. 20.30–22.30 Gra muzealna Poszukiwanie zaginionego znaku dla dzieci i młodzieży. Zabawa z użyciem karty gracza z pytaniami, na które odpowiedzi uczestnicy odnajdą na wystawie, w wykładzie dr. hab. K.M. Bąka i muzealnej gazecie informacyjnej „Wystawnik”. Na zwycięzcę czeka nagroda w postaci własnego ekslibrisu.
  4. 21.00 – Wykład otwarty współautora wystawy dr. hab. K.M. Bąka, By księga była piękniejsza o duszę właściciela.
  5. 23.00 – Finał gry Poszukiwanie zaginionego znaku.

Wstęp bezpłatny.