The Historical Museum in Bielsko-Biała

The Culture Institution of the Silesian Voivideship Self-government

Wernisaż wystaw: Dawne atelier fotograficzne Bielska-Białej oraz Bielski fotograf, który zadziwił świat Jan Drozd vel Hans Drost (1902-1960)

End date Start date

Zamek Książąt Sułkowskich
ul. Wzgórze 16
43-300 Bielsko-Biała

Wystawy ze zbiorów Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej,
towarzyszące 8. FotoArtFestivalowi im. Andrzeja Batury 2019

Dawne atelier fotograficzne Bielska-Białej.

Wystawa prac mistrzów kamery, działających w dwumieście nad Białą od lat 60. XIX wieku do 1945 roku. Zabytkowe aparaty i dawne techniki fotograficzne, historia poszczególnych atelier, bogata kolekcja oryginalnych fotografii ze zbiorów muzealnych i prywatnych. Zdjęcia na ozdobnych kartonikach firmowych w formatach carte de visite i cabinet portrait, pocztówkowym i innych. Wizerunki indywidualne, portrety grupowe, tableau, sceny rodzajowe.

Bielski fotograf, który zadziwił świat Jan Drozd vel Hans Drost (1902-1960)

Ekspozycja prezentująca dorobek artystyczny najwybitniejszego bielskiego fotografika okresu międzywojnia, wyrastającego z nurtu piktorializmu. Jego dzieła, wystawiane na międzynarodowych salonach, zyskały uznanie w świecie. W swej twórczości, głównie portretowej, chętnie sięgał do dokonań niemieckich ekspresjonistów, podążał za najnowszymi trendami fotografiki. Światowa krytyka najprzychylniej odnosiła się do jego fotomontaży, a za najważniejsze osiągnięcie uznała fotogramy powstałe z wykluczeniem kamery.

Wernisaż: 11 października 2019, godz. 16.00

Wystawy czynne: od 12 października 2019 do 29 marca 2020

Footer

The Historical Museum in Bielsko-Biała
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Privacy policy