The Historical Museum in Bielsko-Biała

Silesian Voivodeship Cultural Institution

Wystawa malarstwa słowackiego artysty Lubo Repasky”™ego

Start date End date

ĽUBO REPASKÝ urodził się 20.10.1971roku w Lewoczy, gdzie aktualnie mieszka. W 1985 roku ukończył Średnią Szkołę Artystyczno-Przemysłową w Koszycach, kierunek grafika, w 1995 roku ukończył studia na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu im. P.J. Šafárika w Preszowie – kierunek  sztuka-historia. W sposób aktywny zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, projektowaniem graficznym i scenografią. Od 1995 roku pracuje jako nauczyciel w Szkole Artystycznej w Lewoczy oraz na Wydziale Pedagogicznym Katolickiego Uniwersytetu w Ružomberku. W 2004 roku otrzymał Państwową Nagrodę Republiki Francuskiej za twórczość artystyczną i działalność pedagogiczną przyznaną przez Akademię Sztuk w Paryżu.

Decydujący wpływ na ukształtowanie autora miały kierunki plastyczne oscylujące pomiędzy malarstwem ekspresyjnym, a racjonalnymi tendencjami konceptualnymi, które ukształtowały się na słowackiej scenie  artystycznej w latach 80. i 90.  Ta oscylacja wytworzyła swego rodzaju tło dla twórczości Lubo Repaskiego, przy czym pod względem stylu bliższy jest mu pierwszy ze wspomnianych prądów.

Footer

The Historical Museum in Bielsko-Biała
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Privacy policy