Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Odkrywanie tajemnic Majów – polskie wykopaliska w Gwatemali

Start date End date

Wystawa fotografii Roberta Słabońskiego połączona z ekspozycją zabytków z kręgu cywilizacji Mezoameryki.

9 listopada 2011 roku o godz. 17.45 będzie miał miejsce wykład dr. Jarosława Źrałki i Roberta Słabońskiego na temat polskich badań archeologicznych na stanowisku Nakum w Gwatemali. WSTĘP WOLNY.

Ekspozycja składa się głównie z plansz prezentujących znakomite zdjęcia autorstwa Roberta Słabońskiego, który od lat uwiecznia swym obiektywem badania archeologiczne w różnych zakątkach świata. Od roku 2006 polscy archeolodzy z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie prowadzą samodzielne prace archeologiczne w Gwatemali. Jest to pierwszy w pełni samodzielny polski projekt, prowadzony na terenie starożytnego miasta kultury Majów o nazwie Nakum położonego w północno-wschodniej części Gwatemali.

Wystawie towarzyszyć będą warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Co odkrywają archeolodzy w ruinach miast starożytnych Majów? Co skrywają piramidy? Jak liczyli Majowie?
Dlaczego kalendarz Majów kończy się w grudniu 2012 roku? Czy Majowie lubili kakao? Jak wyglądał majański mecz w piłkę?

Wszystkich tych rzeczy dowiecie się na warsztatach poświęconych tej niezwykłej cywilizacji.
Na końcu spróbujecie własnych sił – wykonacie własne naczynie zdobione malowidłami i zapiszecie liczby w systemie rachunkowym starożytnych Majów.

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności