Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Jà¡n Hrnčiarik – Wielki nocny ogród

Start date End date
Galeria im. Księcia A. J. Sułkowskiego

3 lipca w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum w Bielsku-Białej (sale na parterze Zamku) miało miejsce otwarcie wystawy prac Jana Hrnčiarika zatytułowanej Wielki nocny ogród.

Wystawa ta była kolejną prezentacją współczesnej sztuki słowackiej w Polsce, przygotowaną przez Muzeum w Bielsku-Białej we współpracy z Galérią Petra Michala Bohúňa w Liptowskim Mikulaszu.

Jan Hrnčiarik urodził się 3 maja 1957 roku w Liptowskim Mikulaszu. Studia ukończył w 1987 roku w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Bratysławie  na wydziale konserwacji malarstwa.
W latach 1987-2002 pracował w Galerii Petra M. Bohúňa w Liptowskim Mikulaszu, jako konserwator, a w latach 90. XX wieku także jako wykładowca w II Katedrze Sztuki Użytkowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Rużomberoku oraz Katedrze Wychowania Plastycznego Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Katolickiego w Rużomberoku. Obecnie zajmuje się wyłącznie twórczością plastyczną. Głównym tworzywem jego kreacji artystycznych jest malarstwo i fotografia, a w mniejszym stopniu obiekty i rysunek. Istotną sprawą dla Hrnčiarika jest zainteresowanie różnymi materiałami, ich chemicznymi i fizycznymi właściwościami, kształtem i strukturą, co wykorzystuje przy ich artystycznym opracowniu. Żródłem jego inspiracji jest natura, a w szczególności struktury powierzchni obiektów przyrodniczych.

Wystawy indywidualne:

1997 – Galéria P. M. Bohúňa, Liptowski Mikulasz, Słowacja

1998 – Centre Bonlieu, Annecy, Francja

2007 – Galéria P. M. Bohúňa, Liptowski Mikulasz, Słowacja

2007 – Galerie výtvarného umÄ›ní, Hodonín, Czechy

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności