The Historical Museum in Bielsko-Biała

Silesian Voivodeship Cultural Institution

Śladami średniowiecznych dróg komunikacyjnych – wycieczka terenowa szlakiem dawnego traktu, łączącego miasto i wieś Bielsko

End date Start date

Zajęcia  mają na celu przybliżenie roli  i znaczenia średniowiecznej sieci komunikacyjnej w okolicach  Bielska-Białej. Dystans do pokonania pieszo to ok. 2 km. Zajęcia poprowadzą archeolodzy Bożena Chorąży i Bogusław Chorąży.

Początek wycieczki będzie miał miejsce na moście na rzece Białej – dawnej granicy śląsko-małopolskiej (miejsce zbiórki). Stamtąd uczestnicy przemieszczą się dawnym traktem komunikacyjnym, wiodącym przez Dolne Przedmieście w kierunku rynku starego miasta w Bielsku – serca średniowiecznego civitas. Kolejnym etapem wycieczki będzie przemarsz ulicą Sobieskiego – dawnym traktem średniowiecznym, wiodącym przez Górne Przedmieście w kierunku Starego Bielska. Tam uczestnicy wycieczki zapoznają się z dziejami średniowiecznego grodziska oraz gotyckiego kościoła pw. św. Stanisława.

Liczba osób: do 35 (o ile nie ulegnie zmianom sytuacja epidemiczna), rezerwacja miejsc pod nr telefonu: 33 811 04 25

Uwaga! Brak wolnych miejsc.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2020

Makieta przedstawiająca średniowieczne Bielsko

Rekonstrukcja średniowiecznego Bielska (XIV w.). Fot. Bogusław Chorąży

Footer

The Historical Museum in Bielsko-Biała
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Privacy policy