The Historical Museum in Bielsko-Biała
Silesian Voivodeship Cultural Institution
Muzeum Historyczne w Biesku-Białej – Zamek Książąt Sułkowskich
43-300 Bielsko-Biała
ul. Wzgórze 16
Prelekcja „Dzieje kaplicy zamkowej”, prowadzenie dr Grzegorz Madej, połączona z mszą świętą odpustową ku…
Na tropie skarbów – szpilki, zapinki, wisiorki i inne druciki z brązu.
Warsztat archeologiczny dla rodziców z dziećmi w wieku szkolnym: Naśladując dawnych wytwórców ozdób z epoki brązu wykonamy z…
Najstarszy dyplom pergaminowy w zbiorach Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, prezentowany po zakończonej konserwacji jest dostępny do zwiedzania do 31 sierpnia na wystawie czasowej.
Organizator: Galeria Bielska BWA.
W bieżącym roku obchodzimy 100. rocznicę powrotu części Górnego Śląska do Polski.
Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej przygotowało związaną z tym tematem wystawę, prezentującą różnorodny materiał, posiadający wartość źródła historycznego o wszechstronnym charakterze.
W bieżącym roku obchodzimy 100. rocznicę powrotu części Górnego Śląska do Polski.
Stowarzyszenie Centrum Sztuki Kontrast zaprasza po raz 155 na Salonowe Spotkanie z Poezją. Gościem będzie aktor Dariusz Niebudek.
Wykład poświęcony będzie niezwykłemu fenomenowi kulturowemu, jaki stanowi zjawisko masowego deponowania cennych przedmiotów w czasach prehistorycznych – w epoce brązu i we wczesnej epoce żelaza.
Dyplom księżnej Sydonii Katarzyny dla cieszyńskiego mieszczanina Bartłomieja Skoczowskiego z 1591 roku
Wykład dr. hab. Wacława Gojniczka prof. Uniwersytetu Śląskiego na temat najstarszego dyplomu pergaminowego w zbiorach Muzeum…
W 1928 roku został wydany kolejny zeszyt czasopisma „Czartak. Zbór poetów w Beskidzie”. Jak się później okazało był to numer trzeci i zarazem ostatni. Zawierał teksty m.in.: Emila Zegadłowicza, Zofii Kossak-Szczuckiej, Edwarda Kozikowskiego, a prócz rysunków i drzeworytów obejmował także „Tekę Autolitografji Czartaka”...