The Historical Museum in Bielsko-Biała

Silesian Voivodeship Cultural Institution

Ernest Zawada "Mini - mal"

Start date End date

Ernest Zawada ur. 07.09.1971 roku w Cieszynie. Absolwent PLSP w Bielsku-Białej. Studia w ASP w Warszawie – Wydział Malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stefana Gierowskiego w 1995 roku. W 2008 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego sztuki. Aktualnie zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego ATH w Bielsku-Białej. Zrealizował dotychczas ponad 60 wystaw indywidualnych, happeningów i instalacji. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzealnych w kraju i na świecie. Jest autorem publikacji Nauka rysunku. Ucz się od polskich mistrzów. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie pełni funkcję kuratora Galerii Akademickiej ATH.

12.09.2012 wykład prof. Ernesta Zawady pt. Czy warto jeszcze malować, godz. 11:00, Galeria MT 2, Muzeum Techniki i Włókiennictwa.

Footer

The Historical Museum in Bielsko-Biała
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Privacy policy