The Historical Museum in Bielsko-Biała

Silesian Voivodeship Cultural Institution

Andrzej Strumiłło. Dzieła wybrane

Start date End date

Wystawa twórczości jednego z najwybitniejszych twórców polskiej sztuki współczesnej. W Galerii MT zostanie zaprezentowane malarstwo i słynny cykl City.

Andrzej Strumiłło studiował w PWSSP w Łodzi oraz w ASP w Krakowie. W latach 50. projektował pawilony wystawiennicze dla Polskiej Izby Handlowej, dzięki czemu licznie podróżował po Europie i Azji. W latach 1977-1980 był profesorem kontraktowy ASP w Krakowie. W 1982-1984 był kierownikiem pracowni projektowej Graphic Presentation Unit Sekretariatu Generalnego ONZ w Nowym Jorku. Od lat 80. mieszka i tworzy w Maćkowej Rudzie.
 

Footer

The Historical Museum in Bielsko-Biała
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Privacy policy