The Historical Museum in Bielsko-Biała

Silesian Voivodeship Cultural Institution

Widoki Małego Wiednia

Zestaw kilkunastu reprodukcji unikatowych widokówek i fotografii, zdobiących główną klatkę schodową Starej Fabryki. Powiększone do dużego formatu, w większości panoramiczne ujęcia ukazują Bielsko-Białą na początku XX wieku. Widoczne na zdjęciach liczne fabryki świadczą o przemysłowym charakterze śląsko-galicyjskiego dwumiasta, ważnego ośrodka industrialnego ówczesnej monarchii austro-węgierskiej. Podróż w czasie i przestrzeni wiedzie od dworca kolejowego poprzez centrum Bielska na Żywieckie Przedmieście, a następnie na sąsiadujące z Białą tereny Lipnika, skąd rozciąga się wspaniały widok na położone u stóp Beskidów siostrzane miasta. Tramwaj elektryczny, przewożący gości z dworca do Cygańskiego Lasu, miejsca rekreacji i wypoczynku, przypomina o turystycznych walorach okolicy.

Footer

The Historical Museum in Bielsko-Biała
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Privacy policy