Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Podróże kontemplacyjne. Iwa Kruczkowska-Król. Malarstwo – wernisaż

End date Start date

Stara Fabryka
pl. Żwirki i Wigury 8
43-300 Bielsko-Biała

Wystawa na której można obejrzeć obrazy inspirowane kamiennymi ogrodami japońskimi. Na ekspozycji zaprezentowano ponad 80 prac powstałych w latach 2007 – 2021, jest to największa wystawa artystki związana z tym tematem.

Iwa Kruczkowska-Król

Urodzona w 1977 r. w Zabrzu, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskała w 2004 r. z malarstwa sztalugowego w pracowni prof. Jacka Waltosia z aneksem z tkaniny unikatowej u prof. Lilli Kulki. Dyplom ze specjalności scenografia pod kierunkiem prof. Krystyny Zachwatowicz-Wajda uzyskała w 2004 r. W latach 2011–2012 studiowała podyplomowo na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W roku 2017 uzyskała tytuł doktora sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, promotor prof. Zbigniew Bajek. Od tego samego roku jest pracownikiem Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W latach 2010–2014 była członkiem Zarządu Okręgu Krakowskiego ZPAP, a od 2014  do 2018 r. członkiem Zarządu Głównego ZPAP. Zajmuje się malarstwem, scenografią, tkaniną unikatową i edukacją artystyczną.
Zorganizowała ponad 20 wystaw indywidualnych i uczestniczyła w ponad 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, często będąc kuratorem tych wystaw.
Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana podczas konkursów malarskich i honorowana stypendiami twórczymi Miasta Krakowa oraz Marszałka Województwa Śląskiego.
Brała udział w wielu  pobytach rezydencjalnych, plenerach oraz wystawach (w Japonii, USA, Francji, Niemczech, Irlandii,  Wielkiej Brytanii, Włoszech, Rosji, Ukrainie, Bułgarii, Litwie, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Holandii, Belgii, Indiach, Rumunii, Gruzji, Szwajcarii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Albanii).
Prace artystki znajdują się w wielu kolekcjach sztuki w Polsce i za granicą, m.in. w: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie;  Galerii Bielskiej BWA, Faculty of Art  and Design West University of Timisoara, Rumunia; Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej; Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi; Muzeum Afrykanistycznym w Olkuszu;  Soleil de l’Est w Orleanie, Francja; Kolekcja MiM Museum in Motion –  Castello di San Pietro – Locanda del Re Guerriero, Włochy.

Kurator: Iwona Koźbiał-Grzegorzek

Wystawa czynna do 26 września 2021

UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o dokonywanie rezerwacji pod nr telefonów: 508 358 823, 33 811 04 25 do dnia 23 czerwca w godzinach od 7.00-15.00.

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności