Noc Muzeów Archeologia Bielska-Białej. Odkrywanie miasta

Zamek Książąt Sułkowskich
ul. Wzgórze 16
43-300 Bielsko-Biała

Tegoroczną Noc Muzeów – wydarzenie towarzyszące Międzynarodowemu Dniu Muzealnika (18 maja) – Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej dedykuje Archeologii Bielska-Białej.

Zwiedzający Zamek Książąt Sułkowskich będą mogli zapoznać się m.in. z  wystawą, prezentującą w atrium dotychczasowe efekty badań archeologicznych i architektonicznych prowadzonych od kilku dziesięcioleci na terenie Bielska-Białej. Ekspozycji towarzyszy publikacja książkowa Odkrywanie miasta. Bielsko-Biała w świetle badań archeologicznych, którą można będzie nabyć w promocyjnej cenie.
W Salonie Muzycznym odbędzie się prezentacja multimedialna związana z wydaną w tym roku książką Bielska Linia Książęcego Rodu Sułkowskich. Ostatni Sułkowscy na Bielskim Zamku – również promowaną.

W programie:

• Atrium
- wystawa prezentująca efekty badań archeologicznych i architektonicznych
- oprowadzania kuratorskie po wystawie Archeologia Bielska-Białej. Odkrywanie miasta w godzinach: 17:00, 19:00 i 20:30
- promocja książki Odkrywanie miasta. Bielsko-Biała w świetle badań archeologicznych

• Salon Muzyczny
- prezentacja multimedialna i promocja książki Bielska linia książęcego rodu Sułkowskich - Ostatni Sułkowscy na bielskim zamku (1918–1945)

• Sala warsztatowa
- warsztat edukacyjny: Koleżanko, kolego, poznaj herb miasta swego.
Wyjątkowa historia herbu naszego miasta czeka na odkrycie, a wykonane ręcznie, gliniane tarcze z godłami Bielska i Białej na udekorowanie przez uczestników zajęć.
Warsztat otwarty od 16.00 do 21.00, liczba miejsc ograniczona

18 maja 2024 (sobota), godz. 16.00–22.00