Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Koncert na flet i fortepian. Wystąpią Antonina Styczeń i Eliza Puchianu

End date Start date

Zamek książąt Sułkowskich

Z cyklu Karnawał w Muzeum: Koncert na flet i fortepian. Wystąpią Antonina Styczeń i Eliza Puchianu

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Muzeum.
Liczba miejsc ograniczona.
 

Antonina Styczeń

Antonina Styczeń

Antonina Styczeń jest flecistką solową urodzoną w 1991 r. w Bielsku-Białej. Obecnie studentką prestiżowego programu Artist Diploma w klasie fletu Sary Brady w Boston Conservatory at Berklee w Stanach Zjednoczonych. Od sezonu artystycznego 2018/2019 pod opieką agencji artystycznej Astral Artist.
Członkini i współzałożycielka Alara Ensemble, uhonorowanego tytułem BCB Honors Ensemble na sezon 2017/2018. Ukończyła z wyróżnieniem Królewskie Konserwatorium Muzyczne im. Królowej Zofii w Madrycie w klasie fletu Jacquesa Zoona oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fletu Elżbiety Dastych-Szwarc i Agaty Igras. Laureatka konkursów muzycznych: III nagrodana Myrna Brown Young Artist Competition w Denton, Teksas, USA; II nagrodana XV International Music Competition w Bukareszcie; III nagroda naOchrid Pearls w Macedonii; oraz wiele innych.
Pobierała nauki od tak renomowanych pedagogów, jak: Jim Walker, Denis Buriakov, Nadine Asin, Andreas Adorjan, Walter Auer, Samuel Coles, David Dolan, Carsten Eckert, Pierre Yves-Artaud oraz Andrea Lieberknecht.
Koncertowała jako solistka ze Śląską Orkiestrą Kameralną oraz Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie, a także występowała z poważanymi muzykami, takimi jak Hansjorg Schellenberger i Siegfried Mauser.
Solistka finałowego koncertu VI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Energa Sopot
Classic 2016.

Antonina wykonuje również muzykę improwizowaną i elektroniczną. Zadebiutowała w tym roku w przedsięwzięciu „Witkacy 622 vol. 1. Performans na śpiewaczkę operową oraz elektronikę, harfę i flet” w Warszawie. Wspólnie z Andrzejem Karałowem pracuje nad następnym projektem muzyki nowej – ASAK.
W 2016 roku ukazał się jej debiutancki album „Mieczysław Wajnberg. Works for flute” nagrany wspólnie z Polską Filharmonią Kameralną pod batutą Wojciecha Rajskiego zrealizowany przez niemiecką wytwórnię TACET.
Poza muzyką pasją Antoniny jest jeździectwo. Startowała w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach. W 2007 roku zdobyła tytuł wicemistrza Polski w skokach przez przeszkody w kategorii junior młodszy. Antonina marzy o połączeniu dwóch pasji, jakimi są muzyka i jeździectwo, w jeden emocjonujący spektakl.
 

Eliza Puchianu

Eliza Puchianu

Eliza Puchianu, wybitna pianistka rumuńska młodego pokolenia. Ukończyła z wyróżnieniem Narodowy Uniwersytet Sztuk Pięknych w Bukareszcie, Royal Academy of Music w Dublinie oraz Konserwatorium Bostońskie. Laureatka wielu nagród na międzynarodowych konkursach pianistycznych. Jako artystka koncertująca, wystąpiła na scenach w Paryżu, Wenecji, Wiedniu, Bratysławie, Padwie, Dublinie oraz Stanach Zjednoczonych. Wraz ze mną jest współzałożycielką Alara Ensemble - bostońskiego zespołu kameralnego, zdobywającego nagrody na konkursach muzycznych oraz koncertującego na terenie Stanów Zjednoczonych.

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności