Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Dom Tkacza – kolebka rozwoju marki bielskiej wełny – wykład

End date Start date

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej ‒ Dom Tkacza
ul. Jana III Sobieskiego 51
43-300 Bielsko-Biała

Tło historyczne i czynniki sprzyjające rozwojowi tkactwa w Bielsku. Cykl produkcji materiału – od  surowca, jakim była wełna, do gotowego produktu, czyli sukna. Rola i znaczenie przydomowych warsztatów sukienniczych w kształtowaniu  marki bielskiej wełny na przykładzie domu mistrza cechowego. Prowadzenie: Ewa Kosmalska.

Liczba osób: do 10 (o ile nie ulegnie zmianom sytuacja epidemiczna), rezerwacja miejsc pod nr telefonu:  33 811 74 06

Europejskie Dni Dziedzictwa 2020

Stolik z księgą i drobiazgami, dalej duże krosno

Wnętrze Domu Tkacza, fot. Alicja Migdał-Drost

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności