2. Edycja Śląskiego Festiwalu Operetki

End date Start date

2. Edycja Śląskiego Festiwalu Operetki styczeń–marzec 2019 r.

Honorowy ambasador festiwalu
Maestro Wiesław Ochman
Dyrektor festiwalu
Sylwester Targosz-Szalonek
Kierownictwo muzyczne
Sławomir Chrzanowski
Miasta festiwalowe

Rybnik, Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Bielsko-Biała, Pszczyna, Gliwice.

To już kolejna edycja pięknego festiwalu, który powoli, ale znacząco wpisuje się w muzyczną mapę Śląska.

Ambasadorem festiwalu jest znakomita postać muzyki operowej i operetkowej, tenor, solista kilkudziesięciu teatrów operowych na całym świecie, wybitna postać świata opery i wspaniały człowiek, maestro Wiesław Ochman.

W 2. Edycji Śląskiego Festiwalu Operetki wystąpią znakomici artyści – soliści koncertujący w kraju i za granicą. Będą to m.in. Aleksandra Stokłosa, Renata Dobosz, Sylwester Targosz-Szalonek, maestro Wiesław Ochman, Aleksander Kruczek, Dariusz Wójcik, Jacek Szymański, Aleksandra Okrasa, Grażyna Brodzińska.
Podczas koncertu inauguracyjnego zagrają muzycy Filharmonii Rybnickiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego, który jest kierownikiem muzycznym festiwalu. Wystąpią również: kameraliści Orkiestry im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg, Żeńska Orkiestra Salonowa i Orkiestra Festiwalowa Śląskiego Festiwalu Operetki. Festiwalowi towarzyszyć będzie także chór Harmonia z Mikołowa.
Organizatorem festiwalu jest Fundacja Operetka Śląska, zaś jego pomysłodawcą i twórcą Sylwester Targosz-Szalonek.
Śląski Festiwal Operetki wpisuje się w piękną muzyczną tradycję Śląska, a każde festiwalowe miasto zdobywa zaszczytne miejsce w elitarnym gronie miast partnerskich Śląskiego Festiwalu Operetki. Patronat medialny: m.in. TVP3 Katowice i Polskie Radio Katowice. Dyrektor Śląskiego Festiwalu Operetki: Sylwester Targosz-Szalonek.

Bilety w cenie 55 zł do nabycia w kasie w Zamku Książąt Sułkowskich od wtorku do niedzieli, w godzinach otwarcia Muzeum. Istnieje również możliwości dokonania wpłaty na konto bankowe Muzeum do 15 lutego 2019 r. Numer konta: 53 1500 1357 1213 5004 1313 0000, Santander Bank Polska SA, 4. Oddział w Bielsku-Białej.  W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko oraz dopisek GALA TENORÓW 23.02.2019 r.

Liczba miejsc ograniczona!

Bilet nie podlega zwrotowi (zwrot tylko w przypadku braku miejsc, przy wcześniejszej wpłacie na ww.  konto. Muzeum w przypadku braku miejsc zobowiązane jest do  zwrotu uprzednio wpłaconych środków na wskazane w przelewie konto do 19 lutego 2019 r.).

Maestro Wiesław Ochman, Sylwester Targosz -Szalonek