Wykład: Wojownicy z kamienia: prehistoryczne menhiry posągowe w południowej Europie, prowadzenie Cezary Namirski

End date Start date

Zamek Książąt Sułkowskich
ul. Wzgórze 16
43-300 Bielsko-Biała

Wykład przybliży występujące od Półwyspu Iberyjskiego po południową Ukrainę w IV i III tysiącleciu p.n.e. zjawisko tworzenia monumentalnych steli z rzeźbionymi przedstawieniami antropomorficznymi. Omówiony zostanie kontekst kulturowy tych charakterystycznych zabytków, ich chronologia oraz poszczególne obszary występowania.

Bilet wstępu 10,00

Zdjęcie przedstawia różnego rozmiaru i kształtu, trzy szaro-brązowe, kamienne, pionowo stojące monolity z rzeźbionymi motywami przedstawiającymi schematyczne elementy postaci ludzkich oraz (w centralnej części) sztylety z ostrzami na obu końcach. Tło zdję
Prehistoryczne menhiry posągowe występujące na Sardyni
na zdjęciu ludzie siedzący na krzesłach zwróceni w stronę przemawiającego do nich P. Cezarego Namirskiego-prowadzącego wykład, na środku stoi rzutnik z wyświetloną prezentację, w tle kryształowe żyrandole, wnętrze Salonu Muzycznego