Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Muzyka na Zamku

End date Start date

Rafał Lewandowski – fortepian
Dariusz Stanisław Wójcik – bas

W programie:
W pierwszej części usłyszymy pieśni z epoki romantyzmu m.in. St. Moniuszki, a drugą  wypełnią znane pieśni operetkowe.


Dariusz Stanisław Wójcik – bas
Artysta śpiewak, aktor, reżyser, scenarzysta, animator kultury.
Od ponad 30 lat pracuje na scenie. Od ponad 20 jego działalność artystyczna jako założyciela Teatru Otwartego w Gdańsku skupia się na ciągłym poszukiwaniu nowych tematów i form artystycznej wypowiedzi.
Na bogaty repertuar Dariusza S. Wójcika składają się formy kameralne, operowe, operetkowe, oratoryjno-kantatowe, pieśni i musicale. Posiada nagrania radiowe, płytowe i telewizyjne.
W styczniu 2016 r. jego płyta Motywy żydowskie w muzyce świata, nagrana z Szawłem Lipskim i Klezmer Quartet, została zgłoszona do nagrody muzycznej FRYDERYKI 2016 w kategorii ALBUM ROKU Muzyka Folk.

Rafał Lewandowski – fortepian
Występuje zarówno jako solista, jak i kameralista, współpracując
z wieloma wybitnymi instrumentalistami, dyrygentami i wokalistami.
Oprócz znanych dzieł z literatury pianistycznej chętnie prezentuje również utwory rzadko wykonywane, np. fortepianowe kompozycje Gioacchino Rossiniego, Antona Rubinsteina, Jonathana Dawe’a czy Alicji Jonas.
Dokonał nagrań dla wytwórni płytowych i stacji radiowych w Polsce, we Francji i w USA.

Dariusz S. Wójcik bas
Rafał Lewandowski fortepian

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności