Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Muzyka na Zamku

End date Start date

MARCI CISZEWSKI – kontratenor
Chór mieszany Hejnał pod dyrekcją Krzysztofa Przemyka
EWA BĄK – fortepian
 

W programie utwory:

G. Carissimiego, A. Lottiego, F. Durante, G.B. Bononciniego oraz kolędy włoskie i polskie

Marcin Ciszewski już w czasie studiów występował na wielu estradach filharmonicznych w kraju, wykonując głównie repertuar oratoryjno-kantatowy. Śpiewał głosem tenorowym i kontratenorowym. Debiutował w Warszawskiej Operze Kameralnej i Filharmonii Narodowej. Współpracował z wieloma zespołami muzyki dawnej, m.in. IL Tempo, Ars Nova, Dolnośląską Orkiestrą Barokową, Cappella Gedanensis, Parnassos, Musica Antiqua Köln Reinhardta Goebela. Artysta ukończył studia jako tenor, kontratenor i haute-countre, co jest ewenementem w skali światowej.

Marcin Ciszewski ma na koncie wiele nagrań płyt, radiowych i telewizyjnych. Jego album Święty Kazimierz Król Polski A. Scarlattiego (światowe prawykonanie), został nominowany do nagrody „Fryderyka” w kategorii muzyka dawna.

Ewa Bąk pochodzi z Bielska-Białej. Tu ukończyła liceum muzyczne w klasie fortepianu. Studiowała we Wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Romualda  Sroczyńskiego. Uzupełniała swoje wykształcenie w zakresie interpretacji na letnich kursach, jak również na kursach prowadzonych przez Guya Boveta, Herberta Wulfa, Oliviera Latry, Gerharda Weinbergera i Josefa Hofera. Ukończyła studium korepetycji wokalnej przy PWSM we Wrocławiu. Po studiach wróciła do Bielska-Białej, gdzie zajęła się działalnością artystyczną i pedagogiczną.

Krzysztof Przemyk jest absolwentem Instytutu Liturgicznego Wydziału Teologicznego Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie oraz Wydziału Historii Kościoła w zakresie muzyki na tej samej uczelni, a  także Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Jest organistą, dyrygentem oraz animatorem wielu koncertów i wydarzeń kulturalnych.

W 1991 r. został dyrygentem chóru mieszanego Hejnał i pełni tę funkcję do chwili obecnej.

Otrzymał wiele nagród i wyróżnień na szczeblu gminy, powiatu i województwa za wybitne zasługi dla społecznego ruchu muzycznego, a także za szczególne działania na rzecz animacji oraz upowszechniania kultury.

mężczyzna siedzący w fotelu

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl
Sekretariat czynny: 9:00 - 14:00

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

RODO

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.