Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Muzyka na Zamku

End date Start date

Arkadiusz Babiński − fagot
Radosław Bukała − wiolonczela
Kristina Kutnik  − fortepian
 
W programie: Fr. Chopina, W.A. Mozarta., J.S. Bacha, A. Vivaldiego oraz kolędy świata. Trio kameralne, w którego w skład wchodzą instrumentaliści orkiestry Opery Krakowskiej. Artyści koncertują również jako soliści i kameraliści na estradach krajowych i zagranicznych. Nagrywają płyty z największymi solistami opery polskiej jak również materiały dla Polskiego Radia. 
 

Kristina Kutnik, pianistka. W 1995 roku ukończyła Liceum Muzyczne im. Sergiusza Rachmaninova w Kiszyniowie (Mołdawia). W tym samym roku dostałam się na Studia w Akademii Muzycznej w Krakowie do klasy fortepianu oraz kameralistyki kierowanej przez prof. Janinę Baster. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu duetów fortepianowych. Uczestniczyła w wielu kursach m.in. w Kursach Mistrzowskich w Rostocku. Wspólnie z Katarzyną Falaną występuje w duecie fortepianowym − m.in. udziały w konkursach w Rzymie (II nagroda),w Neuchatel i w Kownie. Od 1999 pianistka pracuje na stanowisku korepetytora śpiewaków solistów w Operze Krakowskiej. Jest także pracownikiem Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2001 roku jest nauczycielem fortepianu w Szkole Muzycznej im. Stanisława Wiechowicza. Koncertowała w wielu krajach Europy, oraz na estradach polskich, wykonywała nagrania dla Polskiego Radia. Współpracowała z wybitnymi dyrygentami i światowej sławy śpiewakami (m.in. z Małgorzatą Walewską i Mariuszem Kwietniem).

Radosław Bukała, wiolonczelista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie klasy    wiolonczeli prof. D. Imiełowskiej. W klasie kameralistyki współpracował z prof.  D.  Mroczek-Szlezer. Swoje umiejętności doskonalił biorąc udział w Kursach Mistrzowskich i lekcjach u pedagogów takich jak: prof. T. Strahl czy prof. A. Zielioski. Doświadczenie  orkiestrowe zdobywał współpracując  m.in.  z Orkiestrą  Akademii Beethovenowskiej,  Sinfonietta Cracovia, Capella Cracoviensis, Polish Art Philharmonic, pod batutą K. Pendereckiego, J.  Maksymiuka, J. Axelroda, M. Maciaszczyka, T. Tokarczyka, M. Nałęcza –Niesiołowskiego, P. Rubika. Od  2004  r. jest  koncertmistrzem  Opery  Krakowskiej. Jest także współzałożycielem kwintetu wiolonczelowego Cellostrada działającego nieprzerwanie od 2010 r., z którym koncertuje w kraju i za granicą.

Arkadiusz Babiński, fagocista. Naukę gry na fagocie rozpoczął pod kierunkiem Romana Wojtali w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Bielsku Białej. Studia muzyczne ukończył w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie profesora Stanisława Lecha. Od 1993 roku jest pierwszym fagocistą Opery Krakowskiej, z którą odbył liczne tournée po Europie. Jako fagocista współpracował z Stadt Theater Goerlitz, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Teatrem Muzycznym w Lublinie. Był pierwszym fagocistą  Filharmonii Sudeckiej. Nagrywał płyty ze znanymi polskimi sopranistkami: Teresą Żylis- Garą, Krystyną Tyburowską, Katarzyną Oleś-Blachą. Jest współzałożycielem bielskiego Amadeus Trio, z którym koncertuje do dziś.

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl
Sekretariat czynny: 9:00 - 14:00

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

RODO

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.