Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Zbigniew Sawicz – Mistrzowie Piękna

Start date End date

Galeria im. Księcia A. J. Sułkowskiego

Zbigniew Sawicz, rocznik 1939, urodzony w Bolechowie na Kresach. Na Śląsk przybył wraz z rodzicami. Tutaj ukończył Politechnikę Śląską. Członek Katowickiego Towarzystwa Fotograficznego, a także Związku Polskich Artystów Fotografików, należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury oraz wydawnictwami w całym kraju, publikuje fotografie w albumach, książkach i czasopismach. Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Mistrzowie piękna – już sam tytuł zachęca do obejrzenia wystawy. Słowo „mistrzowie” nacechowane jest pozytywnie, kojarzy się nam z kimś, kto uosabia godne do naśladowania wartości. Piękno również oznacza dla nas zawsze spotkanie z czymś wartościowym, nie tylko od strony estetycznej, ale również w kategoriach duchowych. Mistrzowie piękna to wystawa przedstawiająca wybitne osobistości regionu Śląska, które uznawane są za autorytety w dziedzinie szeroko rozumianej kultury i sztuki, i które tworzą kanony piękna, na których można się wzorować. Zbigniew Sawicz przedstawia nam portrety tych osób, gdzie możemy dostrzec je podczas pracy bądź w chwili zadumy. Każdą z postaci autor chciał przedstawić w sposób indywidualny, prezentując jej oryginalność i wewnętrzne bogactwo.

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności