Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Wystawa z cyklu Nasze prezentacje: Wacław Jagielski – malarstwo

Start date End date

Nasze prezentacje to cykl wystaw artystów współczesnych, współpracujących z Galerią Zamkową Muzeum w Bielsku-Białej. Tym razem swoje prace zaprezentujeWacław Jagielski, znakomity malarz i pastelista, którego twórczość charakteryzuje się niezwykłą wrażliwością na otaczający świat; obrazy tego twórcy są mistrzowskimi zapisami danej chwili, atmosfery, miejsca i emocji. Artysta jest wierny tradycjom malarstwa impresjonizmu, konsekwentnie poszukuje poprzez sztukę prawdy i piękna, przez co zyskuje coraz większe uznanie wśród krytyków i publiczności.

 Wacław Jagielski (ur. 1965 r.)

Ukończył Studium Konserwacji Wyrobów Artystycznych i Dzieł Sztuki w Tarnowie. W latach 1986-1991 zajmował się pedagogiką artystyczną.
Jest członkiem-założycielem Stowarzyszenia pastelistów Polskich. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.
Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą.
Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach.

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności