Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Wystawa: "Moje zachwyty." (Malarstwo)

Start date End date

WACŁAW ROMAN SOBIERAJ urodzony w 1950 roku, dyplom z malarstwa uzyskał w roku 1974 w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w pracowni prof. Zdzisława Głowackiego. Uprawia malarstwo sztalugowe – martwą naturę, pejzaż, portret. Uczestniczył w ponad 25 wystawach zbiorowych w Bielsku-Białej, Krakowie, Radomiu, Rzeszowie, Wolfsburgu oraz w Międzynarodowych Targach Sztuki w Bazylei i Toronto. Jest laureatem krajowych nagród i wyróżnień. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych, muzeach oraz obiektach sakralnych w kraju i za granicą m.in. w Austrii, Czechach, Francji, Holandii, Mołdawii, Niemczech, Szwajcarii, USA, Wielkiej Brytanii, Włoszech oraz w Watykanie.

"Malarstwo moje wynika z osobistych przeżyć wewnętrznych, z zachwytu ze spotkania z jakimś miejscem w konkretnej porze roku, porze dnia, oświetleniu. Potrzeba zatrzymania tego doświadczenia o różnej sile emocjonalnej, decyduje o formie obrazów. Stąd kilka przedstawień fragmentu miasta z dominującą bryłą zamku.
Każde miasto położone jest w jakimś otoczeniu, krajobrazie tworzącym jego charakter. Dlatego na wystawie nie zabrakło pejzażu beskidzkiego, w którym szczególnie lubię przebywać utrwalając jego piękno na płótnie…"

Wacław Sobieraj

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności