Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Willy Sinn: "Fotografia" (Foto Open)

Start date End date

Willy Sinn urodził się w 1960 roku w Gnodstadt w Niemczech. Od wczesnej młodości, napędzany ciekawością i żądzą poznawania obcych kultur, podejmuje pierwsze podróże po Europie, Egipcie, Indonezji i Sri Lance. Tęsknota za nieskażoną cywilizacją, przyrodą i ludźmi żyjącymi w pierwotnych warunkach, skłania go do wzięcia udziału w 1994 roku w jego pierwszej ekspedycji do dżungli Borneo, gdzie za pomocą obiektywu utrwala różnorodne fasety ludzkiej egzystencji i sił przyrody. Rok później dociera z ekspedycją, jako jeden z pierwszych białych ludzi, do Doliny Kamiennych Siekier Jä-Li-Me w Irian Jaya – zachodniej części Nowej Gwinei, gdzie zostaje niejako przeniesiony do czasów epoki kamienia łupanego. Siłą wyrazu swojej fotografii przybliża tych pierwotnych ludzi naszej epoce. Aparat fotograficzny towarzyszy mu również nieodłącznie w ucieczce od cywilizacji na pustynię Gobi – 1996 rok – gdzie zamka się w fascynacji pozorną pustką i martwością tych najwyższych, piaskowych gór świata. W 1997 roku wyrusza w 10-miesięczną podróż po śweicie. W Namibii, na najstarszej pustyni naszej planety – Namib – igrając ze światłem i cieniem, tworzy nowe obrazy, gdzie pozornie martwe krajobrazy budzą się do życia i nabierają nowego wyrazu. W swej twórczości pokazuje zarówno piękno nowozelandzkich gejzerów, jak i wypalonej słońcem australijskiej ziemi oraz jej malowniczych, morskich nabrzeży. Za pomocą fotografii odnajduje sposób wyrażania świata, własnej duszy i osobowości.

www.photosinn.com

Wystawa odbywa się w ramach IV FotoArtFestiwal

Autorzy Wystaw Głównych to wybitni artyści fotograficy z ponad 20 krajów świata (Ameryka Południowa, Ameryka Północna i Środkowa, Europa, Azja, Bliski Wschód). Większość nazwisk prezentowana będzie w Polsce po raz pierwszy i tylko w Bielsku-Białej.

Galeria Wystaw Czasowych:
Morfi Jiménez Mercado: Wewnętrzne światło
Sandra Eleta: Fotografia


Galeria Strzelnica:
Ron van Dongen: Studium ciała i roślin


Galeria Baszta:
Luis Gonzales Palma: Intymna hierarchia


Galeria Arkady
Willy Sinn: Fotografia
(Foto Open)
 

Galerii MT:

Karel Cudlín (Czechy): Fotografia  
John Benton Harris (Wielka Brytania): Ekscentrycy – pamiętnik tajemniczego społeczeństwa  
Alexander Gronsky (Estonia/Rosja/Łotwa): TłoKrawędź   
Maciej Pisuk (Polska): Projekt Brzeska   
Munem Wasif (Bangladesz): Fotografia

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności