Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Remigiusz Gryt "Powidok miasta", projekt "Moje miasto. Bielsko-Biała"

Start date End date

Remigiusz Gryt jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Studiował na Wydziale Ceramiki i Szkła, w Pracowni prof. Ireny Lipskiej-Zworskiej, a dyplom główny uzyskał w 1989 roku. Od wielu lat promuje na Podbeskidziu ceramikę artystyczną poprzez prowadzenie otwartej pracowni dla dzieci i dorosłych. Jest organizatorem kursów ceramicznych dla nauczycieli i terapeutów. Należy do grupy artystycznej WDYM.

"Inspiracją dla prezentowanych na wystawie prac była głównie stara część miasta, gdzie znajduje się moja pracownia. Właśnie w tych miejscach odnalazłem najwięcej tematów, które chciałem opisać poprzez swoje rzeźby ceramiczne. Większość prac w swojej formie nie nawiązuje bezpośrednio do żadnego ściśle określonego miejsca, są raczej uogólnieniem, emocjonalną interpretacją miejsc, punktów, które tworzą charakterystyczny klimat i nastrój".

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności