Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

"Pojazdy zabytkowe w rysunkach Lecha Helwiga"

Start date End date

Wystawa towarzysząca obchodom 30. rocznicy Beskidzkiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych.
Wystawa prezentuje najnowsze rysunki Lecha Helwiga wykonane w oparciu o fotograficzną dokumentację zabytkowych pojazdów z Beskidzkich Rajdów Pojazdów Zabytkowych, które są organizowane od 30 lat na szlakach Podbeskidzia przez Automobilklub Beskidzki z Bielska-Białej.
Rysunki utrzymane w hiperrealistycznym nurcie dokumentują i podkreślają piękno i szlachetność dawnych pojazdów.

Lech Helwig

Urodzony 7 stycznia 1956 roku w Kętach. Ukończył Wydział Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie,  dyplom uzyskał w 1984 roku. Prowadzi samodzielną działalność artystyczną w zakresie malarstwa sztalugowego, rysunku, miniatury, ilustracji, projektowania graficznego, a także fotografii i technik fotochemicznych.
Jest zrzeszony w: Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Bialsko-Biała, Stowarzyszeniu Absolwentów Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie, Związku Artystów, Pisarzy i Sympatyków Sztuki w Bielsku-Białej, Miniature Art Society of Florida, Miniature Artists of America, Word Federation of Miniature.
Brał udział w ponad 130 wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce, Słowacji, Francji, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, USA i Japonii.
Jego obrazy i rysunki zdobyły ponad 30 nagród i wyróżnień, w tym I nagrodę w kategorii rysunku w 11th International Miniature Art Exhibition w ramach Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atlancie – USA, 1996 – dwukrotnie nominowany do nagrody „Ikara” (w 1996 oraz w 1999 roku). Był stypendystą Wydziału Kultury i Sztuki w latach 1997, 2000 i 2002. Jego nota biograficzna znajduje się w indeksie polskich artystów plastyków, w publikacji Ludzie roku 1996/9, wyd. Muza – Warszawa oraz w 10. wydaniu encyklopedii American Biographical Instytute.

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności