Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Podążając za modą, z wizytą u krawcowej, modystki i... Wystawa ze zbiorów muzealnych.

Start date End date

Niezwykła ekspozycja, która przypomina, co w XIX i 1. połowie XX stulecia znaczyły pojęcia „modna pani” lub „modny pan”. Prezentowane na wystawie różnego typu przedmioty pokazują, w jaki sposób nasi przodkowie starali się dotrzymywać kroku zmieniającym się tendencjom, modom i kierunkom w zakresie garderoby, poszczególnych jej elementów, rodzajów dodatków, tak by ich odzież odpowiadała duchowi epoki. Przedstawione zostały eksponaty właściwe dla dawnych zakładów i pracowni: krawieckiej, modniarskiej, bieliźniarskiej, warsztatu szewskiego czy kaletniczego, a także narzędzia pracy oraz przede wszystkim konkretne wyroby – odzież i jej elementy pochodzące sprzed około osiemdziesięciu do stu osiemdziesięciu lat.

Uwaga, wystawę może oglądać jednocześnie maksymalnie 25 osób.

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności