Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Peter Michal BohàºÅˆ – malarz, który nas łączy

Start date End date

Galeria im. Księcia A. J. Sułkowskiego

Podsumowanie słowacko-polskiego projektu edukacyjnego w Bielsku-Białej.

Muzeum w Bielsku-Białej, od lat współpracujące z Galerią Liptowską Petra Michala Bohúňa w Liptowskim Mikulaszu, jest partnerem Galerii w realizacji projektu edukacyjnego: Peter Michal Bohúň – maliar, ktorý nás spája / Peter Michal Bohúň – malarz, który nas łączy, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej  Rzeczpospolita Polska–Republika Słowacka 2007-2013.
Założeniem projektu było przybliżenie historii, kultury i życia społeczno-gospodarczego dwóch ośrodków, w których żył i tworzył P.M. Bohúň. Do jego realizacji posłużyły materiały bibliograficzno-informacyjne, przygotowane zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów, umożliwiające przeprowadzenie zajęć w szkołach i placówkach kulturalno-oświatowych oraz warsztaty w bielskim Muzeum i w liptowskiej Galerii. Zwieńczeniem projektu są dwie wystawy, po obu stronach granicy, prezentujące wybrane dzieła P.M. Bohúňa i powstałe z ich inspiracji prace dzieci i młodzieży (Muzeum w Bielsku-Białej kwiecień-maja br., Liptowska Galeria P.M. Bohúňa w Liptowskim Mikulaszu czerwiec-lipiec br.). Podsumowaniem wszystkich działań będzie katalog informujący o projekcie, relacjonujący przeprowadzone warsztaty oraz prezentujący najciekawsze prace powstałe z inspiracji twórczością tego malarza.

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności