Historické muzeum v Bielsku-Białej

Kulturní Instituce Samosprávného Slezského Kraje

Noc i Dzień

Start date End date

Wystawa malarstwa, grafiki, rysunku i fotografii Pedagogów i Gości Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Wydziału Artystycznego w Cieszynie.

„Ciemność nocy i jasność dnia, już w archaice ludzkich dziejów, zwracały na siebie uwagę człowieka, jawiąc się zmysłom, rozumowi i myśli nie tylko jako widzialne fenomeny wszechświata, ale także jako nadnaturalne potęgi i substancje, zdolne tworzyć byt, decydować o jego trwaniu, wyjaśniać istnienie i ukrywać jego sens. Nieziemskim narzędziem swoich zjawisk, kreśliły hiperbole w życiorysach ludzi, łącząc zachwyt nad fenomenami świateł kosmosu z przerażeniem, jakie kuło się w głębiach nocy, pewność bytowania w świecie z wątpliwościami wiązanymi z kondycją istnienia, rozwagę w działaniach z szaleństwem czynów wymykających się spod kontroli. Budziły i usypiały czujność umysłów, stymulowały i mąciły zmysły, ślizgały się po naskórkach i wnikały w tkanki ziemskich spraw, organizujÄ…c swoje królestwo na wszelkich poziomach człowieczej egzystencji.”

Jadwiga Adamus

komisarz wystawy

Footer

Historické muzeum v Bielsku-Białej
address ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała
phone sekretariat (pn - pt, 9:00 - 15:00): 33 811 10 35
phone kasa / ekspozycja: 33 817 13 61
e-mail sekretariat@muzeum.bielsko.pl
www www.muzeum.bielsko.pl

Prawa autorskie. W braku odmiennego zastrzeżenia, prawa autorskie do treści niniejszej strony internetowej posiada Muzeum Historyczne w Bielsku Białej. Żadne materiały, poza materiałami określonymi jako materiały do pobrania, znajdujące się na niniejszej stronie internetowej nie mogą być reprodukowane lub przesyłane w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób bez pisemnego zezwolenia jej Właściciela. Treści w materiałach do pobrania nie mogą być w żaden sposób modyfikowane bez pisemnej zgody Właściciela tej strony internetowej.

Zastrzeżenia prawne. Właścicielem i operatorem niniejszej strony internetowej jest Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej z siedziba przy ulicy Wzgórze 16, 43-300 Bielsko - Biała. Publikowane na stronie internetowej informacje i cenniki nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Muzeum Historyczne w Bielsku – Białej dokłada wszelkich należytych starań w celu zapewnienia rzetelności prezentowanych informacji. Istnieje jednak zawsze ryzyko pojawienia się pewnych nieścisłości.

Polityka prywatności